Güncel
Giriş Tarihi : 01-09-2020 14:52   Güncelleme : 04-09-2020 11:45

OLDU MU ŞİMDİ?

Hani sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti ?

OLDU MU ŞİMDİ?

DÜN ÖYLE…

Ramazan ayında Hendek Belediyesi bin 869 ihtiyaç sahibi vatandaşa gıda yardımı yaptı. ‘Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’ düsturu ile hareket ettiklerini anlatan Başkan Babaoğlu, “ Bu mübarek ayda iftar sofralarında buluşup bir araya gelemedik ama zorlu süreçte Biz Yanınızdayız diyerek başlattığımız yardım seferberliği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koştuk. “ açıklamasında bulunmuştu.

BUGÜN BÖYLE…

Aynı Belediye başkanı dün söylediğinin tam tersini yaptı ve 16 Nisan tarihinde  belediye bünyesinde oluşturulan Tarım Müdürlüğünce  Sosyal Sorumluluk Projesi adı altında  fakir fukaraya yardım amaçlı bir vatandaşın 65 dönümlük  tarlasına patates ekildi. Aradan 4,5 ay geçti. Çevre il ve ilçelerdeki patatesler  toplanıp satışa sunulurken bizlerde gazetemizde bu konuyu haberleştirip “patateslerin akıbeti merak konusu” diyerek yardıma muhtaç vatandaşların patatesleri beklediğini haberleştirdik.

İKİ GÜN SERGİLENDİ!

Ne ilginçtir ki bizim haberini yaptığımızın akşamında kamyonla Hendek Belediyesi önüne çuvallanmış patateslerin geldiğini  belediye önünde iki gün sergilendiğini gördük.

BELEDİYE BASINININ FAKİR FUKARAYI KAMERAYA ALMASI DA  NEYİN NESİ?

Tahmini olarak yaklaşık 15 ton patatesin reklamının yapılmasının ardından ihtiyaç sahipleri Hendek Belediyesi önüne çağırılıp adeta fakir fukaranın şov uğruna  deşifre edercesine  patates  verilmesi, patatesleri torbalayan  fakir fukaranın , belediye basını tarafından  kamera çekimi ile kayıt altına alınması  bu kadarına da pes  dedirtti.

BASIN MÜDÜRÜ NEYİN PEŞİNDE?

Bu duruma  isyan eden çok sayıda vatandaş; “ bizim Turgut dün böyle değildi. Bugün hep reklam peşinde, şov peşinde. Tanımakta zorlanıyoruz.  Fakir fukarayı teşhir etmek, onların onuru ve gururu ile oynamak Hendek Belediyesine yakışmadı” diyerek tepkilerini ortaya koydular.