Güncel
Giriş Tarihi : 30-08-2020 14:49   Güncelleme : 02-09-2020 10:23

NİYE ASTINIZ, NİYE İNDİRDİNİZ?

Hendek çok kereler yaptığı icraatler ve ilginç faaliyetler ve bazı asayiş olayları ile ülke gündemine gelmiş adından söz ettirmişti. 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri öncesinde de asılan bayrak ve posterler nedeni ile de gündeme gelmeyi başardı!!!

NİYE ASTINIZ, NİYE İNDİRDİNİZ?

HENDEK’DE NELER OLUYOR? HENDEK BELEDİYESİ BİR İLK’E İMZA ATTI!!!

Resmi törenlerde nerelere hangi bayrakların hangi düzenle asılacağı belli iken Hendek Belediyesi bir ilke imza attı ve yaptığı bu icraatle ülke gündemine oturdu.

Hendek Belediyesi 30 Ağustos  Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde ilçemiz Cumhuriyet alanına bayrakları şu sıralama ile astı.

-Ulu önder M.Kemal Atatürk

-Türk Bayrağı

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli…

NEDEN ASTINIZ, NEDEN İNDİRDİNİZ?

Kutlama törenlerinden bir gün önce Cumhuriyet alanına asılan bu sıralamada yer alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin posteri  dün akşam apar topar gece yarısı gönderden indirildi.

BELEDİYE NE YAPMAK İSTİYOR?

Tören sonrasında ilçe vatandaşları ve bir çoğu muhalefete mensup siyasiler ;  “bayrak ve posterlerin asılması resmi prosüdür ile belli kurallara bağlanmış iken Hendek Belediyesi bu davranışıyla ne yapmak istiyor?

Eğer bir siyasi partinin genel başkanının posteri asılabiliyorsa T.B.M.Meclisinde gurubu bulunan diğer siyasi parti genel başkanlarının posterleri neden asılmadı?

Resmi kurum olan ve bu tür kutlamalarda bayrak ve poster asımı görevinin belediyelerde olduğu günümüzde Hendek Belediyesi bayrak ve poster asımlarında neden böyle bir icraate imza attı?

KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR

İlçemizde ve belki de ülke tarihinde bir ilke imza atan Belediye başkanının konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapmasını istiyoruz şeklinde ifadelerde bulundular.