Asayiş
Giriş Tarihi : 29-08-2020 18:12   Güncelleme : 29-08-2020 18:12

SASKİ’ye bir haller oldu!!!

Ramazan ayı sonlarında ilçemiz isale hattında meydana gelen dayanılmaz pis koku ve sudaki acılık çeşmeden akan suyun içilemeyeceğini bizlere bir kez daha gösterdi.

SASKİ’ye bir haller oldu!!!

AKOM’DAKİ  GÖRÜŞME HALKTAN NEDEN GİZLENDİ?

Akabinden  SASKİ yetkilileri ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile bir araya gelen Hendek Belediye başkanı ve başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, yaşanan sudaki konu hakkında Yüce tarafından bilgilendirildiler. Nedense bu bilgiler kamuoyuna açıklanmadı adeta saklandı ve bu AKOM toplantısnın üzerinden iki geçtikten sonra Hendek Belediye Başkanı tarafından DİKMEN’den görsel bir video yayınlanarak sudaki kokuyla ilgili bilgilendirilme yapılması istendi. Ortam güzel, doğa güzel reklam güzeldi…

BÜYÜKŞEHİR-HENDEK BELEDİYESİ ARASINDAKİ SATRANÇ OYUNU!!!

Bu videoyu seyreden SASKİ yetkilileri derhal Sakarya Büyükşehir Belediye başkanını arayarak bilgilendirmelerin ardından AKOM’da yapılan toplantının videosu basına servis edildi. Bir anlamda DİKMEN’den yapılan şova cevap niteliği taşıyordu.

BU AÇIKLAMAYA SİZLER İNANIYOR MUSUNUZ?

Derken aradan yaklaşık 4 ay geçti dün akşam belediye hoparlöründen ilan…  (ikinci bir tebligata kadar çeşmeden su içmeyiniz) anonsları yapıldı. Bugünse  SASKİ yetkililerince ikinci bir açıklama yapılarak mevcut su şebekesindeki kokunun iddiaya dayandığı, suda insan sağlığını etkileyecek bir bulguya rastlanmadığı duyuruldu. Bizde İNANDIK!!!

VATANDAŞ KULLANAMADIĞI SUYA FAİZİYLE PARA VERİYOR

İnsan sağlığına zarar verecek bir bulgunun olmamamsı suyun içilebilirliğine delalet olamaz. Reklamlarda  ( SAKARYA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR!!!) diyorsunuz. Ancak bir gerçek var ki çeşmeden akan su İÇİLEMİYECEK düzeyde.  Fabrikasyon su satışları ilçede patladı haberiniz var mı? Çeşmelerimizden akan suları bırakın içmeyi bulaşık ya da çamaşır dahi yıkanamıyor.  Sizler hangi halk sağlığından bahsediyorsunuz?

ANA DEPOLARI BASINA AÇMAYI DÜŞÜNÜR MÜSÜNÜZ?

Buradan SASKİ yetkililerine çağrıda bulunuyorum. Ana su depolarını BASINA AÇARMISINIZ? Her konuşmalarında şeffaflıktan dem vuran yetkililer umarız bu çağrımıza kulak verirler. İnsan sağlığını tehdit eden bir bulguya rastlanılmadığı içme suyumuzdaki kötü kokunun nedeni nedir? Bizler Hendek halkı olarak her üç dört ayda bir benzer durumu yaşamaya mahkum muyuz?

HER YERDE PATLAK VAR GÖRMÜYOR MUSUNUZ?

Bakın ilçe merkezinde olsun, ilçe cadde ve sokaklarında olsun. SASKİ sınıfta kalmıştır. İsale hatlarının adam gibi elden geçirilmesi zarureti vardır.  İsale hatlarındaki patlaklara müdahale edilememekte, dünyanın su ile imtihanı devam ederken boşa akan suyun hesabını kim verecektir?