Güncel
Giriş Tarihi : 28-08-2020 16:06   Güncelleme : 28-08-2020 16:06

30 AĞUSTOS ALTIN BİR SAYFADIR

Hendek CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar , 30 Ağustos zafer Bayramı'nın Türk tarihinde altın bir sayfa olduğunu ifade etti.

30 AĞUSTOS ALTIN BİR SAYFADIR

30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan büyük Taarruz,Türk milletini özğürlüğe kavuşturan altın bir sayfadır.

Türk Milletinin önderi Mustafa Kemal ATATÜRK,milletiyle birlikte  “ya İstiklal, ya ölüm”diyerek çıktığı bu yolda kazanılan bu zafer,askeri bir zafer olmanın ötesinde kayıtsız şartsız milletin olacak eğemenliğe aralanan tarihi bir dönüm noktasıdır.

Büyük şairimiz Nazım Hikmet’in kuvayi Milliye Destanı adlı eserinede esin kaynağı olan bu büyük zafer”yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine,bu hasret bizim” dizeleriyle bir ulusun özgürlük destanını dile getirmiştir.

Asırlarca hür yaşamış olan Türk milletinin, yokluk ve yoksullukla tek vücut olup verdikleri bu savaş, Emperyalist güçleri bu topraklardan söküp atmıştır.

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karekterimdir” diyen büyük bir öndere sahip bir ulusun evlatları olarak,bu zafer coşkusunu her yıl dahada artırarak kutlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta bu zaferi kazanılmasında büyük dehasıyla önder olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi saygı,minnet  ve rahmetle anıyorum.