Güncel
Giriş Tarihi : 28-08-2020 13:52   Güncelleme : 29-08-2020 08:41

YENİMAHALLE'YE SEMT PAZARI SÖZÜ RAFA MI KALKTI?

HERKESİN KAFASINDA AYNI SORU: “YENİMAHALLE SEMT PAZARI AÇILACAK MI, AÇILMAYACAK MI?”

YENİMAHALLE'YE SEMT PAZARI SÖZÜ RAFA MI KALKTI?

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Aylar önce Yeni Mahalle Yıldırım Beyazıt Caddesi SGK karşısında bulunan arazide açılacak semt pazarı için yapılan çalışmaları incelemiş yapılması yönünde talimatlar verilmişti.

DEVAMI GELECEK DENMİŞTİ
Başkan Babaoğlu, Yenimahalle’ye kurulması planlanan semt pazarı için ekipler tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek ilgili birimlere talimat verdi. Açılacak Pazar yerinin bölgeye büyük yarar sağlayacağını ifade eden Başkan Babaoğlu, “Yenimahalle alternatif bir Pazar yerine kavuşuyor. Bölge halkından gelen memnuniyet ifadeleri ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösterdi. Mahallemize hayırlı olsun” dedi. Başkan Babaoğlu alternatif pazar yerlerinin başka mahallelerde de kurulması için çalışma içinde olduklarını ifade etti.

Yenimahalle Mahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli ise Cumartesi günleri kurulması planlanan semt pazarı için Başkan Turgut Babaoğlu’na teşekkür etmişti.

Bir açılışta karşılaştığımız mahalle muhtarına açılışın hangi tarihte olduğunu sorduğumda aldığımız cevap, Kurban bayramı sonrası açılacağını söylemişti. 

22 AĞUSTOS’DA  AÇILACAKTI

Takip edebildiğimiz kadarı ile bahse konu olan alanda çalışmalar yapılmış, alan kilitli parke taşı ile döşenmişti. Açılması neden gecikti? Akıbeti merak konusu…

Yenimahalle muhtarı İsmet İskefiyeli 11 Ağustos Salı günü sosyal medaya hesabı üzerinden mahalle sakinlerine yaptığı açıklamasında  Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun müjdeyi verdiğini belirterek; “ 2 yıldan fazla uğraş verilen Yenimahalle Semt Pazarı Allah nasip ederse 22 Ağustos Cumartesi günü açılacaktır. Açılışımıza mahalle sakinlerimiz ve tüm ilçe halkımız davetlidir” mesajını paylaşmıştı.

Yenimahalle sakinleri gazetemizi arayarak konuyu gündeme taşımamızı ve seslerinin duyurulmasını istediler. Bizde üzerimize düşen görevi ifa ediyor ve yetkililere buradan soruyoruz: “ Pazaryeri açılacak mı, açılmayacak mı? “