Asayiş
Giriş Tarihi : 27-08-2020 09:04   Güncelleme : 05-09-2020 12:13

ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞREK’İN CENAZESİ BUGÜN DEFNEDİLECEK

KOMŞULARI TARAFINDAN DÖVÜLEREK HAYATINI KAYBETTİĞİ İDDİA EDİLDİ İlçemiz Bayraktepe Mahallesinde ikamet eden ve Hendek esnafının yakından tanıdığı, teyp çalar , fırınlarda çalışır, caddelerde gezen Zihinsel Engelli Recep Öğrek , 15 gün önce bir grup şahıs tarafından öldüresiye dövüldüğü, düştüğü yerde adeta ölüme terk edildiği iddia edildi.

ZİHİNSEL ENGELLİ  ÖĞREK’İN CENAZESİ BUGÜN DEFNEDİLECEK

HAYATA TUTUNAMADI

Olayı haber alan ailesi tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan merhum kardeşimiz Sakarya’daki hastanelerde boş yoğun bakım  ünitesi bulunamadığından Gebze’ye sevki yapılmıştı. Doktorların yaşama şansını % 1 açıkladığı Recep Öğrek’in acı haberi önceki gece gece geldi, Hendek’in Müzik kutulusu Engelli Recep Öğrek verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

BÜTÜN DÜNYASI BOYNUNDA TAŞIDIĞI TEYİP İDİ

Bütün dünyası boynunda taşıdığı müzkçalardan oluşan Recep, komşu çocuğunun müzikçalarını bozması karşısında  çocuğu, aynı zamanda kapı komşuları olan  babasına şikayet etmek için  gittiğinde babanın ve hemen ardından çocuklarının gazabına uğradığı ve ölesiye dövüldüğü iddia edildi. 

ŞÜPHELİLER YURTDIŞI YASAĞI GETİRİLEREK SERBEST BIRAKILDI

Cenazenin evinin önüne gelmesi ile annenin sayarak feryadı cenazeye katılanları göz yaşlarına boğdu.

Öğrek’in ölümüne sebep olduğu iddia edilen komşuları önce gözaltına alındılar ve çıkarıldıkları mahkemece kaçma şüphesi olmadığı gerekçesi ile yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldılar.

CENAZESİ BUGÜN DEFNEDİLECEK

Öğrek ailesini ve Hendek’i büyük yasa boğan bu olay sonrasında, yaşamını yitiren özürlü Recep Öğrek’in cenazesi dün itibarı ile defnedileceği açıklanmış ancak adli tıp kurumunda işlerin uzaması nedeni ile cenaze defin işi bu güne kalmıştı.

Hendek Esnaflarından Kemal Öğrek’in oğlu, Bayram, Ayhan ve Orhan Öğrek’in abisi olan  Recep Öğrek'in Cenazesi bugün Bayraktepe Mahallesindeki hanesinde saat 15:00’da kılınacak cenaze namazının ardından Hendek Aile Kabristanlığına defnedileceği öğrenildi.