Güncel
Giriş Tarihi : 25-08-2020 07:42   Güncelleme : 25-08-2020 15:08

CEZALARA ABONE OLDUK!

Pandemi dolayısı ile özellikle kıraathaneler için bir dizi sıra tedbirler alan Hendek Belediyesinin ilçemiz genelindeki uygulamalarının TARAFLI olduğu yönünde tepkiler ayyuka çıktı. Üç gün üst üste yazılan cezanın miktarı toplamda 561.00 TL oldu.

CEZALARA ABONE OLDUK!

ÖRNEK ÇAY OCAĞI

İlçemiz Başpınar mahallesi  1137 Sok.No:1/A’da ( ESKİ HAMAM SOKAĞI) çay ocağı işleten  Ali Yetim cezalara abone oldu.  İlçemizin yakından tanıdığı ahlaken  düzgün, alçakgönüllü ve güleryüzlü, olaylara daha geniş bakarak olumsuzluğa meydan vermeksizin  uzlaştırıcı  tavrı  ve esnaf  yapısıyla örnek konumda olan Ali Yetim’in çay ocağında oturmak ve onun demlediği çaydan içmek  bir ayrıcalık.

BİR SORDUK BİN AH İŞİTTİK

Bahse konu olan adreste çay ocağı işletmesi çalıştıran Ali Yetim bu sıralar dertli mi dertli, öfkeli mi öfkeli. Neden olmasın ki? Gelin anlattıklarını beraber dinleyelim…

İSTEDİĞİMİZ EŞİTLİK VE ADALET…

“ Arkadaş Hendek gibi şirin bir ilçede ikamet ediyor, ekmeğimizi burada kazanıp burada harcıyoruz. Temizlik ve hijyen açısında hiçbir sıkıntının yaşanmadığı  ve araç traffiğine kapalı olan işyerimin önünden günlük geçen insan sayısı ben diyeyim 100 siz deyin 150 kişi. Yerel yönetimin başında olan kişiden ilçe halkı ADALETLİ VE EŞİT davranmasını istemektedir. Halk ve esnafımız çok mu şey istiyor?” diyerek anlatımına devam etti.

KANUNLAR ADAMINA GÖRE Mİ UYGULANIYOR?

Ali Yetim; “ arkadaş Muammer Sencer Caddesi de trafiğe kapalı bir alan ve Cafe tarzı işletmelerimiz mevcut. Baktığımızda her biri yaya kaldırımlarını masa ve sandalyeler ile donatmışlar adeta ayrı bir Cumhuriyette yaşıyorlar. Ticaret Merkezi önündeki çay ocakları da ha keza aynı. Cumhuriyet alanında bulunan manav esnaflarımızı söylemeye gerek yok. Belediye sıra dükkanları önleri bırakın yaya kaldırımlarını araç yolu bile işgal altında. Buraları görmezden gelen yerel yönetimin TARAFLI ve YANLI tutumuna isyan etmemek elde değil.” Diyerek yerel yöneticilerden eşit ve adil hizmet beklediğini belirtti.

ÜÇ GÜNDE ÜÇ CEZA

Cezalara  ABONE olduğunun altını çizen Yetim; “ Pandemi süreci hepimizin malumu. Çok sayıda esnafımız aylarca işyerini açamadı, gelirinden olduğu gibi kira, enerji, su vs. giderlerin yanı sıra evin ve ev halkının ihtiyaçları hepimizin malumu.  Derken tedbirlerde gevşemeler oldu ve gerekli tedbirlerin alınması karşılığında işyerlerimizin açılmasına karar verildi. Bu kezde karşımıza halkına, esnafına ZULÜM eden yerel yönetimin ceza makbuzlarıyla karşılaştık. 1.00TL’ye çay satıp ceza mı ödeyeceğim?” diyerek isyanını dile getirdi.

YEREL YÖNETİMİN İNSAFINA TERK EDİLDİK

Yetim; “ ilçemizin Cumhuriyet alanı hangi hukuki dayanağa bağlı ise ilçemizin diğer mahalleleri de aynı hukuki dayanağa bağlı olduğuna göre yaptırımların bölgesel düzeyde ayrıcalık yapılıyor olmasına gönlümüz razı değil” diyerek  kendilerinin yerel yönetimin insafına terk edildiğini iddia etti.