Siyaset
Giriş Tarihi : 23-08-2020 19:17   Güncelleme : 23-08-2020 19:17

Kanat: Doğalgaz sondaj ve üretim çalışmaları şeffaf bir şekilde yürütülmeli

Gelecek Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Sakarya İl Başkan Yardımcısı Uğur Kanat, Karadeniz’de bulunduğu belirtilen doğalgaz rezervinin ülkemiz açısından son derece güzel bir gelişme olduğunu belirterek, “Şimdi yapılması gereken en önemli şey, doğalgaz kaynağı ile ilgili fizibilite, sondaj ve üretim çalışmalarının her safhasının şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasıdır.” dedi.

Kanat: Doğalgaz sondaj ve üretim çalışmaları şeffaf bir şekilde yürütülmeli

MEMNUNİYET DUYDUK

Uğur Kanat yaptığı açıklamada, Türkiye adına güzel gelişmelerden memnuniyet duyacaklarını ve destek vereceklerini söyledi. Ülke menfaatine olan her şeyde, asla partizanlık yapmadıklarını ve yapmayacaklarını ifade eden Kanat,  zaten siyaset yapma amaçlarının da her zaman haktan, halktan, hukuktan ve  doğrudan yana olduğunu kaydetti.

Türkiye’de son yıllarda yaşanan ekonomik istikrarsızlık, yönetim sistemi zafiyeti  ve yığınla sorun arasında güzel bir haber alındığını, bu haberin kendilerini de mutlu ettiğini  dile getiren  Kanat, “Doğalgaz rezervi ile ilgili paylaşılan rakamlar doğru ise, bu Türkiye adına umut veren  bir gelişme. Teşvik edenleri, emeği geçenleri kutluyoruz.  Özellikle sahada; Karadeniz sularında ter döken, çaba gösteren bütün ekibi tebrik ediyoruz, başarılar diliyoruz. “ dedi.  

ŞİMDİ EN ÖNEMLİ SÜREÇ ŞEFFAFLIK

Doğalgaz rezervinin bulunması kadar, bu sürecin şeffaf bir şekilde yönetilmesinin de önemli olduğunun altını çizen Kanat, şöyle konuştu: “Şimdi yapılması gereken,  bu doğalgaz kaynağı ile ilgili fizibilite, sondaj ve üretim çalışmalarını şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Gerek sürecin bilimsel ve rasyonel bir şekilde yürütülmesi ve gerekse doğalgaz kaynağının milletimiz hayrına kullanılabilmesi için atılan her adımı yakından takipçisi olacağız. Halkımızın beklenti ve umutları asla boşa çıkartılmamalıdır. Bu projede ve her projede öncelikli olarak halkımızın refah seviyesi nasıl yükseltiler buna göre yatırım ve planlamalar yapılması gerekir. ”