Güncel
Giriş Tarihi : 18-08-2020 10:53   Güncelleme : 20-08-2020 10:48

MASABAŞI ANKETLER… ASLI YOK YAYLASINDA 1500 KOYUNUM VAR BENİM!!!

Ülkemiz genelinde onlarca anket şirketleri mevcut. Bunlardan bazıları iktidara bazıları ise muhalefete daha yakınlar. Bazı anket firmalarının belirlediği kriterler ve sorular farklı diğerlerininki farklı. Bizde bir kural vardır cevabını alamayacağın soruyu sormayacaksın…

MASABAŞI ANKETLER… ASLI YOK YAYLASINDA 1500 KOYUNUM VAR BENİM!!!

UZAYDA DEĞİL HENDEKDE YAŞIYORUZ

Şu halde vatandaştan ne yönde bir cevap bekliyorsan sorularında o yönde hazırlamalısın ki istediğin sonuca ulaşabilesin. Bakıyoruz belli bir anket şirketi ilçemiz belediyesini, hakkını yemeyelim tabiri caizse uçurmuş…Bizler doğma büyüme Hendekliyiz. İki farklı  ilkokul, iki farklı lise, iki farklı mahallede ikamet ve ilçemiz merkezinde 1984’den günümüze esfalık yapmam hasebi ile ilçe insanını yakınen tanırım. Girmediğim cadde girmediğim sokak, gitmediğim köy yok. Uzayda değil Hendek’de yaşıyorum…

GÖREN BİLEN VAR MI?

Bahse konu olan anket şirketinin elemanlarının anketlerini telefon ve yüz yüze gerçekleştirdiği yazıyor. Allah aşkına bu anketçileri gören bilen var mı? Kriterleri neler, sorduğu sorular neler???

Aklıma bir hikaye geldi, sanırım bu yaşananlara güzel örnek olacaktır.

Bir boks maçı vardır.İki güçlü rakip ringde dövüşmekteler. 1 raund, 2 raund derken 5 inci raunda gelindiğinde boksörün birinin yüzü gözü dağılmış, kan revan içinde. Ancak antrenörü sporcusuna güven aşılamak amcıyla ( hadi koçum iyi gidiyorsun, rakibini yenmene az kaldı, hadi biraz daha gayret) kabilinden sözler söyleyerek sporcusunu motive etme mücadelesinde. Oysa sporcu yorulmuş, bitmiş, ringde ayakta duracak hali yok.

Dönmüş hocasına;  (hocam ben rakibime ringi dar etmiş isem, rakibimi dövüyor isem benim gözümü, kaşımı, kafamı kim kırdı???) sorusuna ,antrenörünün cevabı; ( ama biz anketlerde derceye giriyoruz!!) olmuş. Çevir gazı yanmasın…Bırakın kendiniz çalıp kendinizin oynamasını da seçim beyannamenizde ilçe halkına verdiğiniz vaadlere odaklanın. Çünkü sizin anketinizin cevabı ORC araştırma şirketinde değil Hendek halkındadır.