Güncel
Giriş Tarihi : 17-08-2020 13:40   Güncelleme : 17-08-2020 13:45

HENDEK DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DEĞİŞTİ Mİ DEĞİŞMEDİ Mİ?

Sakarya’da görev yaptığı dönemde Sakarya AK Parti Genel Başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un; “SAĞLIK ON NUMARA” başlıklı açıklamasına karşın Küçükyılmaz ise , “ SAĞLIK ENKAZ ALTINDA “ cevabını veren Küçükyılmaz’ın ilçemiz hastanesine atandığı haberleri gerçek mi değil mi?

HENDEK DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DEĞİŞTİ Mİ DEĞİŞMEDİ Mİ?

Bir hastane için hele hele doktorların eli ayağı olarak kabul edilen Tografi cihazı yine arızalı…

Geçmiş dönemde başta  dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, dönemin AK Parti ilçe başkanı Şenay sakal olmak üzere hastane başhekimi Akın Kaya, Zahide Kurt ve dönemin Hendek hastane müdürü Hakan Bıçakçı’nın içinde bulunduğu ekip ilçemize 100 yataklı hastane yapımı için ne büyük uğraş verdiklerini, mesai mefhumu gözetmeksizin geceli gündüzlü çalıştıklarını en yakınen bilenlerdenim.

YENİSİ YENİKENTE ESKİSİ HENDEK’E

Heyet bununla yetinmedi ve Sağlık Bakanlığından İlçemiz Devlet Hastanesine tahsis edilen yeni Tomografi cihazı tahsis ettirilmesine rağmen, basiretsiz idareciler yüzünden ilçemiz hastanesine tahsisi yapılan Tomografi cihazı, Sakaya Yenikent Devlet hastanesine verildi ve akabinden Yenikent devlet Hastanesinin eski, her gün arızalanan Tomografi cihazı alındı. Ne için? Basiretsiz, liyakatsız hastane idarecilerinin şirinliklerinden!

İşte bugün Hendek Devlet Hastanesinde bulunan Tomografi cihazı yine arızalı, hastalara Akyazı ve Sakarya hastanelerine  gitmeleri öneriliyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran  Corona hastalığının tavan yaptığı günümüzde, Sakarya merkez devlet hastanelerinin yükünü hafifletmeye matuf olan Hendek Devlet Hastanesi jeopolitik olarak önemli konumda olmasına, birde buna ilaveten D-100 ve TEM gibi otoban  karayolunun bulunduğu ilçemizde Hendek Devlet Hastanesinin içler acısı halini kim düzeltecek?

BAŞHEKİM DEĞİŞTİ HABERLERİ MEDYA DA…

Derken, Hendek Devlet Hastanesinin sacayağını oluşturan  Başhekim, Başhemşire ve hastane müdürlerinin sözleşmeleri yakın zaman önce sona erdi. Siyasi oyunlar devreye girdi. Yasal bir statüye dönüşmeyen başhekim ataması haberi tüm ilçe medyasında yer aldı.  Başhekim değişti. Başhemşire ve hastane müdürünün akıbeti belli değil ancak duyumlarımıza göre siyasilerin devreye girmesi neticesinde  başhemşire ve hastane müdürü aynen göreve devam edeceği bütün ilçe halkının dilinde.

Gelelim haberin başlığına… Hala bir netlik yok.

İlçemiz devlet hastanesine  atandığı belirtilen Başhekim hakkında 2012 yılında Çarkhaber ve   2019 yılında Yalova’da Bölge Gazetesinde  çıkan haberler oldukça düşündürücü.