Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:14   Güncelleme : 11-08-2020 18:02

BENDEN HER ŞEY İSTEDİLER SEÇİMİ İSTEMEDİLER-13

BENDEN PARA,ARABA İSTEDİLER SEÇİMİ İSTEMEDİLER

BENDEN HER ŞEY İSTEDİLER SEÇİMİ İSTEMEDİLER-13

“Bana derseniz ki paranı kime verdin? Ali Kemal Sofu’ya verdim. Arabanı kime verdin? Ali Kemal Sofu’ya verdim. Peki seçimi alıp Ali Kemal Sofu’ye verebilirmiydim? Evet  ama bunu benden istemediler. Benim paramı arabamı istediler seçimi benden istemediler. Onun için Ali İnci’ye rağmen seçimi kazandık gayreti içindeydiler, AKP ve MHP’nin toplamda 40 bin oyu vardı. Bu 40 bin oyun 10 bini gitsin dediler, 5 bini de kızarak gitsin 25 bin oyla biz yina başkanız Ali İnci’yi bu işe karıştırmayalım dedikleri iddiasında bulundu. Buradaki kusur benim değil aday olan insanındır, milletvekillerinindir, o görevi bana vermeyen insanlarındır. Gitsin onlara sorsunlar” dedi.

HENDEKDEKİ TARİHİ EVLER…

Başkan İnci; “ biliyorsunuz Kemaliye mahallesinde kentsel dönüşüm alanında iki evi yıktığımdan dolayı  yargılanıyorum.  Şu anda beraat ettim.  Ama dava dosyası temyize gitti daha dönmedi. Bunu bizim önümüzü tıkamak için yaptırdılar. . Biliyorsunuz bu yapıları biz tarihi eser yaptırmadık. O arkadaşlarımız şimdi bunun günahını çekiyorlar. Eğer milletvekili olsaydım bu konuyla farklı çalışma yapacaktım. Çünkü bu yanlış bir olaydır. Gerçekten bu eserler tarihi eser vasfında değiller. Ancak bunları Ankara’da güzel bir dille anlatacak insana ihtiyaç var. Kısacası milletvekili gidecek bu yetkilileri alacak, buradaki tarihi eser statüsüne sokulan binaların resimlerini çekecek onlara götürecek, bunların tarihi eser olmadığını anlatacak. Bunların hamasi olarak gündeme taşındığını anlatacak. Bunların çözülmesi lazım. İnşallah önümüzdeki dönemlerde fırsat bulduğum takdirde bu sorunları çözecek olduğumu ifade ediyorum.” diye konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ADAYLIĞINIZ SÖZ KONUSU MU?

Siyasette olacak mısınız sorusuna da İnci; “ ne demek? Ben siyaset yapıyorum. Ben bu dönem Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmayınca ne Hendek’den ne diğer ilçelerden belediye başkan adayı olmayacağımı ilan ettim ve benim üzerime daha çok gelmesinler diye hemen hanımımla birlikte umre’ye gittim ve işi kurtardım. Böylelikle dinlenmiş oldum. Ben yine de milletim ve halkım için çalışıyorum. Bir taraftan güreş, bir taraftan Rasimpaşa camisi bir taraftan Bayraktepe, bir taraftan 15 Temmuz Milli İrade Derneği bir taraftan Yeni Dünya Vakfı ile Türkiye’deki Hendekli gençlerimize maddi burs vererek  yardım etmenin gayreti içersindeyim. Çalışmalarım devam ediyor. Ama siyaseti bırakmadım. Daha çok enerjimiz var daha çok Hendek’e  Sakarya’mıza Türkiye’mize yapacak hizmetlerimizin var olduğuna inanıyorum. Nasip ne ise o olur. İnşallah Allah öyle bir imkan verirse hep birlikte çalışacağız.

DOLU DOLU 3,5 SAAT-14

3,5 SAAT DOLU DOLU GEÇTİ

Yaklaşık 3,5 saat süren basın toplantısının sonunda  basın mensuplarından  gelen; “ sayın başkan 16 yıl Hendek ilçemizde  acısı ile tatlısı ile doğrusu ile yanlışı ile  belediye başkanlığı yaptınız. Sizi bu süreç içinde en çok üzen ve en çok sevindiren olayı bizimle paylaşırmısınız?” Sorusu geldi.

AYNI GÜN ÇOK ÜZÜLDÜM AMA YİNE AYNI GÜNÜN AKŞAMI ÇOK SEVİNDİM

Final sorusuna İnci; “ arkadaşlar çok üzüldüğüm bir olay şu. 2000 yılında imar planlarını yaptık Ankara’ya gönderdik. Deprem olması hasebi ile bekliyor. Günler, aylar geçti yok, yıl geçti yine yok. Ankara’yı aradım sordum.Verdikleri cevap, daha büyükşehirleri bitiremedik ki ilçelere verebilelim oldu. Tam bu sırada bizi birisi şikayet etmiş. Bu esnada söylemeden geçmeyeyim. Noksel fabrikasının bitişiğindeki 50 dönüm yeri kardeşim Halit İnci alıyor. Bana geldi söyledi. Dedimki orası Noksel fabrikasının hemen dibi belki adam fabrikasını büyütmek ister.Sen git başka yerden al. Henmdek’de işsizlik had safhada dedim Bu sefer dedi ki  bana ne Noksel’den dedi. Dedim ki ben buranın belediye başkanıyım bu bir imkandır. Fabrika sahibi ile bir konuşayım dedim. Halit’i ikna ettim ve o 50 dönüm yeri Noksel’e aldırdım. Bugün orda yerin dönümü 500 bin TL’den aşağı değil. O gün metrekaresini 2 bin liradan almıştı.  En az bugün o yer 25 milyon yapar. Vallahi ben kardeşim için değil Hendek halkı için çalıştım. Ne yaptıysam Hendek halkı için yaptım. Noksel’e aldırdığım yere fabrikayı büyütün dedim. Ruhsat dediler. Ne ruhsatı dedim bana güvenmiyor musunuz  yapın dedim. İşsizlik had safhada millet birbirini kırıyor. Bununla yetinmedim belediyeye gelenler var. Kardelen’e yap dedim. Aytaç’a yap dedim. Toplamda bu süreçde 37 adet ruhsatsız yer yaptım. Bizi bu sırada şikayet ettiler. Müfettiş geldi. Şu dosyaları ve ruhsatları hazırla dedi. Yarına bana belediyede oda ayarlayın ben saat 10.00’de geleceğim dedi. Arkadaşları topladım hazırlık yapın dedim. Arkadaşlar bana ne yapacağız diye sordular. Dosyalar var ama imar planımız yok. İmar planları onayda bekliyor. Kara kara düşünüyoruz. Aradan 2-3 saat geçti arkadaşlar dağıldı. Çok üzgünüm. Namaza Büyük camiye gideceğim yerde çıkıp Beylice’deki camiye gitmişim orada farkettim. Döndüm belediyeye geldim. Az sonra Hilmi geldi. Ankara’dan evrak geldiğini kargoda olduğunu söyledi. İmar planlarının geldiğini müjdeledi. En çok sevindiğim olay budur. 37 dosyanın sahiplerini bulup para yatıracak zamanımız yok. Halit kardeşimden para istedim ve ruhsatlar için yatırılması gereken parayı bankaya belediyenin hesabına  yatırdık. Sabaha kadar ruhsat kestim. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Her şey hazır. Müfettiş geldi açtı dosyayı bakıyor ki bir gün önce ruhsat kesilmiş. Bir gün önce para yatmış. İşte en üzüldüğüm ve en çok sevindiğim gün o gün” dedi.

HENDEK İÇİN KELLEMİ ORTAYA KOYDUM HELALİ HOŞ OLSUN

Yaşananları anlatmaya devam eden İnci, müfettişin dosyaları bırakarak makam geldiğini ve “ Başkan bu nasıl iş” diye sordu. Dedim vallahi bende bilmiyorum, Allah’ın hikmeti dedim. Bu sefer dediki bunların ruhsatını nasıl yaparsın bu fabrikalar bir senedir çalışıyor. Bende kendisine şu anda bir suç var mı? Diye  cevapladım. Müfettiş beye bak arkadaş dedim bu ilçede işsizlik had safhadaydı. Her bir fabrikada 500-600 çalışan var. Hendekde benin bu yaptığım işten dolayı yaklaşık 2000 kişi iş sahibi oldu. “ dediğimde benim yaptığımın delilik olduğunu, başkanlığın hatta kellemin gideceğini söyledi. Bende kendisine “ ben bunları bilerek yaptım. Bunlarda bana güvenerek yaptılar. Çünkü ben inanıyorum ki Allah doğrunun yardımcısıdır. Bu yaptığım iş doğru olduğu için senin gibi güzel insanı gönderdi, bu raporları derleyip toplayıp düzeldi elhamdülillah” diyerek sorumuzu yanıtlandırdı.

HAYIRLI AKŞAMLAR,HOŞÇAKALINIZ

Başkan İnci son olarak; “  ekranları başında kendisini izleyen dostlarımıza, arkadaşlarımıza, Hendek’li hemşehrilerimize , izleyen tüm vatandaşlarımıza saygılarımı, sevgilerimi, muhabbetlerimi  sunuyorum. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Hoşçakalın… “ diyerek basın toplantısını sonlandırdı.