Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:10   Güncelleme : 11-08-2020 17:58

YAPILAN TADİLATLAR İSRAFTIR, GÜNAHTIR-12

MAKAM ODASI TADİLATI İSRAFTIR, GÜNAHDIR…

YAPILAN TADİLATLAR İSRAFTIR, GÜNAHTIR-12

Belediye makam odasındaki tadilat çalışmaları hakkında da gelen bir soruyu cevaplandıran İnci;  “bizim makam odamızın değişmesi gerekmiyordu. Oraya yapılan masraf israftır, günahtır. Ben yıllarca öğretmenlik yaptım. Üst düzeylerde bulundum. Hibe bile olsa o parayı başka yere kullanılmalıydı. Üç kata asansör zorunluluğunu kaldırması yanlış bir olaydır, kanun şu anda benim dediğim yere geldi. 1999 yılında nasıl ki depremi öngörü ile görmüşüm , biz buraya belediye başkanlığına çalışarak geldik. Babaoğlu bugün benim belediye başkanımdır en iyi arabaya binmesi gerekir. Ölmüş belediye başkanlarımıza Allah rahmet eylesin hayatta olanlarına da Allah sağlıklı uzun ömür versin inşallah.

ALİ İNCİ SEÇİMLERDE BABAOĞLU’NA DESTEK VERDİ Mİ?

Başlıktaki soruya muhatap olan İnci; “hayır vermedim. Ben bu seçimlerde Turgut babaoğlu’na ne para ne bir destek vermedim bu yanlış bir algıdır. Şu kadarını söyleyeyim benim partimin içinde iki milletvekili bana geldi, benden yardım istediler. Ben kendilerine Ali Kemal’e 100 bin Tl para 3 araç verdiğimi ifade ettim.  Bunun yanında çağırdığı her yere gidiyorum.” dediğimde bunları bilmediklerini ifade ettiler. Şimdi öğrendiniz dediğini ifade ederek; “ bana sormadan niye aday belirlediniz? Meclis üyeleri belirlediniz? Hiç utanmıyor musunuz? “dediğini  vurgulayarak; “ama her şeye rağmen ben bunları yaptım yapmaya da devam ediyorum.” demem üzerine bana şunu söylediler. Biz seçimlerde bir puan öndeyiz dediler. Bunun üzerine ben kendilerine; “  yanlış konuşuyorsunuz bir puan önde değil  tam aksine Babaoğlu 10 puan önde başladığı gün itibarı ile hep öndeydi, önde de tamamladı. Hiç duydunumuzmu seçim ortamında  Ali Kemal önde diye?  Burada yapmanız gereken bir olay var. Siz Ali İnci’yi tu kaka yapmaya çalışıyorsunuz. Bu seçimi kazanırsa Ali İnci’ye rağmen kazandık demenin gayreti içindesiniz. Kaybederse de Ali İnci bu seçimi kaybettirdi  demenin mücadelesi içindesiniz.Bu yanlış bir olaydır. O zaman siz şunu yapın.”şeklinde uyarıda bulunduğunu söyledi.

UYARDIĞIM HALDE GÖREV KAĞIDI VERMEDİLER

“ Bu işten kurtulmak için  Sakarya İl Başkanlığına diye başlık altında , Sakarya AK parti 25. Dönem Milletvekili Ali İnci Hendek  seçimlerinde görevlendirilmiştir. Bu görev yazısını yazın. İl de ilçeye yazsın. Bende ilçeye gideyim  dargın,kırgın bütün gurupları toplayayım ve seçimi de 10 bin farkla alayım dememe rağmen bana görev vermediler. 10 bin farkla seçimi alır Ali Kemal’e verirdik. Bu görevi vermezsen, yine ilçe başkanımız  bana çarşıda  adayımızla gezer misin? Dediğinde ne demek dedim ama Ali Kemal’de  “bana zarar verirsin” eee zarar verirse o zaman niye gezelim diye ifadem oldu. Hülasa ben seçimde Turgut’a çalışmadım ama Turgut’un gelmesini engellemedim. Engelleyebilmem içn bana yetki vermeleri gerekiyordu. Ve seçim sonucu da böyle sonuçlandı. Bundan dolayı da hiç kimseye borçlu değilim. “