Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:09   Güncelleme : 11-08-2020 17:57

ASANSÖRÜ KALDIRMAKTA NEYİN NESİ?-11

ASANSÖRLE İLGİLİ ALINAN KARARA ÜZÜLDÜM

ASANSÖRÜ KALDIRMAKTA NEYİN NESİ?-11

“Turgut Babaoğlu’da Cumhur İttifakı içerisinde bu nedenle düzgün işler yapmak zorunda. Memlekete güzel  işler yapması lazım. Yalnız geçen mecliste asansörle ilgili aldığı karara üzüldüm” diyen İnci; “ bir arkadaşım bana attı Ali İnci hukuksuz iş yaptı diye konuşmuş. “ diyen İnci 1999 seçim beyannamesini tekrardan ekrana getirip o günkü seçim beyannamseinde yer alan Deprem Gerçeği konusuna değindi.

YÜKSEK KATA KARŞI DEĞİL TARAFIM

“Yüksek katlara karşı değilim” diyen İnci;  “  18 Nisan’da Belediye Başkanlığı seçimlerine girdim. Beyannamemde , bölgemiz deprem kuşağında olması nedeni ile zemin etüdleri yaptırılacak, depreme dayalı, standartlara uygun malzeme kullanımı teşvik edilecek. Yani zeminide kullandığımız malzemeyi de bileceğiz. Çünkü ben başkan olmazdan ve depremden önce Erzincan, Afyon,İran deprem bölgelerine gittim. Bölgesel olarak çalıştım. Dersime çalışarak geldim. İşte seçim beyannamemde yer lan depremle ilgili bilgiler burada. Yani diyecek olduğum biz bir öngörüde bulunmuşuz. Ve zaman bizi haklı çıkardı. Göreve geldiğimde ilk yaptığım iş zemin etüdleridir. Diğer taraftan baktığımızda yaşlılarımız var, her an sakat kalma ile karşı karşıyayız. Biz bunu gözönünde bulundurarak 2011 tarihinde meclis kararı almıştık. 28 Şubat 2018 tarihinde Bayındırlık ve Çevre  Bakanlığınca bir karar alındı. Kararda 4 kat ve üzerindeki binalara asansör mecburiyeti getirdi.  Arkasından 3 katlı binalarda da asansör boşluğu bırakılması yönünde yönetmelik çıkardı. Peki o dönem 2011 yılında biz bu kararı mecliste aldık. Şimdi asansör boşluğu bırakılacağı karara bağlandı. Arkadaş yarın binada asansör boşluğunu bıraktığın zaman , buraya asansörü yarın yapabilirsin, seni zorunlu kılmıyorum demektir bu. İleriki zamanda dört daireli bir apartmanda oturanlar bu asansörü yapacak olsalar 5’şer milyondan  20 milyon  lira  para yapar. Yarın çok sıkıntı çekecekler. Ben bu iş için bir dairesi parası veririm diyemez. Aldığı bu kararın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bizim aldığımız karar doğruydu. Uygulamaya devam etmesi lazımdı. “ diye görüşlerini ifade etti.

ŞEBEKE SUYUNDAKİ KOKU HAKKINDA NE DİYECEKSİNİZ?

29 Nisan akşamı ilçemiz isale hattında meydana gelen sudaki koku olayını yorumlar mısınız? Sorusuna İnci; “ o akşam aynı suyu bende ağzıma aldım  zehir gibiydi hemen tükürdüm. Bir pet şişeyi  tahlil yaptırırım düşüncesi ile  pet şişeyi doldurdum. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptığı açıklamsında numuneleri aldıklarını çalışma yaptıklarını söylemesinin ardından bende biz başkanımıza güveniyorum diyerek suyu boşalttım. Benim bu konuda düşündüklerimi öğrenmek isterseniz muhtemelen burada büyük bir işçi , insan hatası var. Suya klor vercekleri yerde farklı bir malzemeyi döktüler. Öyle sabotaj gibi bir durumun olduğuna inanmıyorum. Burda ne PKK var ne bir şey. Bu konuda benim düşüncem bu yönde “ dedi.