Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:08   Güncelleme : 11-08-2020 17:57

İNKAR EDİYORLARSA TAPULARI ÇIKARTSINLAR HODRİ MEYDAN-10

TAPU DAİRESİ ORADA ÇOK ISRAR EDİYORLARSA TAPULARI ÇIKARTSINLAR

İNKAR EDİYORLARSA TAPULARI ÇIKARTSINLAR HODRİ MEYDAN-10

 Belediyenin 101 milyon borcu konusunda yeni bir soru gelince bu kez İnci; “ onların dediği gibi değil. Çok ısrar ediyorlarda tapu dairesine gider bütün tapuları çıkartırım. Sizlerde görürsünüz. Sattığımız dükkanlar karşısında katmerli olarak yatırımlar yapıldı. İnşallah Turgut Babaoğlu’da satışlardan elde ettiği gelirle güzel işler yapar. Ben satmasın kelimesinde asla değilim. “ diyen İnci beton santrali konusunda yeni bir soruyla karşılaştı.

KENDİ TESİSLERİM VARKEN BELEDİYEYE BENZER TESİSLERİ KAZANDIRDIM

İnci, yaptığı açıklamasında; “ benim kendi beton santralim varken belediyeye beton santrali, kendi kilitli parke fabrikam varken belediyeye kilitli parke tesisi, büz, bordürü kendim imal ederken belediyemize bu tesis kazandırdım. Ben Hendek Belediyesine beton satmak için gelmedim. Bununla yetinmeyip başkanlık süreci içinde kendime ait İnci Petrol tesisim varken ilçe merkezinde  opet firmasına petrol tesisi kurdurdum  ve  ilçemiz esnafına verdim. Önceden benim partililerim bile benim istasyonumdan petrol alırlarken hepsi petrollerini merkezden aldılar. 

GÜL KOOP’A  PARASIYLADA OLSA AKARYAKIT SATMADIM

Başka bir şeyi sizinle paylaşayım, bunları bilin diye söylüyorum.” Diyen İnci; “ Gül Kooperatifi  1999 seçimlerinde Zeki Cömert’e çalışmışlardı. Çok korkuyorlardı.  Seçimide ben kazanmıştım. Benim ne yapacağım konusunda tereddütleri vardı. Yönetim bana geldi hoş beşten sonra Zeki Cömertle yaptıkları anlaşma evrağını elime aladım ve kendilerine, ( belediyede süreklilik vardır Zeki Cömert ile yaptığınız sözleşme  aynen geçerlidir)  dediğini, başkanın çok hoşuna gittiğini ve bu kez kooperatif başkanının kendisine; “  başkanım bundan sonra bütün araçlar senin istasyonundan akaryakıt alacak” demesi üzerine kendisine , “ benim istasyonumdan belediye başkanı olmadan bu arabalar bizden mazot alıyorlarmıydı?” sorusuna başkan İksan Kaplanın hayır yanıtı üzerine kendisine, “ şimdi ben belediye başkanı oldum diye benden mazot alacaklar. Ben mazot satmak için belediye başkanı olmadım. Benim istasyonumdan bir litre mazot alamazsınız” dediğini ifade etti.

“Dışarıdaki insanlar bilmeden tanımadan farklı düşünebilirler ama Allah için ben bir kural koydum. Ben belediye başkanı oldum diye benim istasyonumdan akaryakıt almalarına müsaade etmedim.”

ÇAY TAŞI İLE ÇAY KUŞU VURDUM. BELEDİYENİN KSASINA BİR KALEMDE 2,5 MİLYON KOYDUM

Tamsan fabrika alanının bankadan kardeşi Halit İnci’nin bankadan icradan aldığını ancak müdahalede bulunarak o yere Hendek Belediyesinin ihtiyacı olduğunu  yeri belediyeye alacağını söylediğini  ve işadamı Halit Evin’den  borç para bularak aldığını ilerleyen süreçte de aldığı bu yeri borç aldığı işadamı Halit Evin’e  iki misli fiyatla sattığını, arsa içinde bulunan ve bugün değeri milyonlarla eşleşen çelik çatıları bila bedelsiz belediyeye kazandırdığını onları da  belediye garajında kullandığını, çay taşı ile çay kuşu vurduğunu böylelikle belediyenin cebinden bir kuruş çıkarmadan belediyenin kasasına  2,5 milyon TL koyduğunu açıkladı.

ALGI OPERASYONU YAPTILAR AMA TUTMADI

 İnci, dilin kemiği yok diyerek kamuoyunda türlü algı operasyonları yapıldığını kendisinin değişik yerlerde yerleri olup dahada değerli fiyata sattığını, kendisinin ikinci eşinin olduğu gibi dedikodular üretildiğini söyleyerek ; “ kamuoyu bilsin ki benim bir tane hanımım var. Beş tane çocuğum var. Bundan da çok memnunum mutluyum.