Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:04   Güncelleme : 11-08-2020 17:57

BELEDİYEDE HUZURSUZLUK HAD SAFHADA-9

BELEDİYEDE HUZURSUZLUK HAD SAFHADA

BELEDİYEDE HUZURSUZLUK HAD SAFHADA-9

Başkan İnci, Turgut Babaoğlu’nun ilk yaptığı iş ne oldu? Sorusunu yönelterek devam ettiği açıklamasında; “ Babaoğlu benim öğrencim, sevdiğim bir insan.Baktığınız zaman üretim yapmaya sıcak bakmıyor. Misal olarak örnekleyecek olursak denilene göre belediyeye 150-200 ye yakın adam aldı. Bir personelin idareye maliyeti 5 bin lira. Bu 5 bin lirayı 200 ile çarparsanız aylık 1 milyon Tl açığa gidersiniz. Bunun altından çıkamazsınız. Belediyede personelin çok olması, birde aldığın adamın yapacak işi yok. Elindeki kaliteli elemanları dağıttı. Dağıtmaya da devam ediyor, kaçırıyor.  Belediye içerisinde sık sık rotasyonlar yaşanıyor. İçeride bulunan personel imza atmaya korkar hale geldi. “

BABAOĞLU’NU ÜRKÜTMEYİN UYARISINDA BULUNDUM

İnci, kendisine yapılan haksızlığı örnek göstererek, “Ben bazı basın mensubu arkadaşlara defaatle söylemiştim Turgut Babaoğlu’nun üzerine gitmeyin, onu ürkütmeyin demiştim. Sonra iş yapamaz. Şimdi size soruyorum buradaki adamlar ürküyor, ürktüğü zaman kimse imza atmaz. Bu belediye bir adım ileriye gitmez. Senin personelin sana güvenecek, Hendeki bu duruma ben getirmedim biz getirdik” diyerek birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

EBEDİ ALEMDE İMANINIZDAN ALIRIM

“Hendek’in gelecek misafirleri karşılayabilecek, ağırlayabilecek bir konumda idi ama şimdi bundan eser yok ben bunu net olarak görüyorum.Belediyede tedirginlik var ve bu tedirginlikde belediyeye yazık olur. Kimse fikrini söyleyemez.Ben hukukçumu alır Selmana çıkartır ona derdim ki şimdi size bir şey söyleyeceğim. Biz belediye olarak garibandır, fakirdir, mağdurdur. Bu adamın elimizdeki belediyenin imkanları ile hakkını gasp ederde kamuya yediriseniz  ebedi alemde imanınızdan alırım. Eğer adam çakal,  bin türlü farklı şeyler yaparak belediyenin imkanlarını kullanmaya kalkıyor. Bu adama imkan vermeyeceksiniz. “ dediğini örnekleyerek Belediyenin hukuk adamı Av. Gökhan Bilgin’in bu işlere dikkat etmesi gerektiğini işaret etti.

HUKUK ADAMI BAŞKANA YARDIMCI OLMALI

Başkan İnci; “Hukuk adamının belediye başkanına yardımcı olması gerektiğini belirtti. Eğer bu şekilde giderse belediyeye yazık ederler. Geldiğiniz yer çok güzel bir yer. Belediyenin  burdan öteye gitmesi lazım, geriye düşerse kötü olur.

VARLIK İÇİNDE YÜZÜYORUZ FAKİRLİK EDEBİYATI YAPMAYALIM

“Şimdi hiç mal kalmadı!!! Ne demek ya???

Bakın ben şu anda mal varlığı olarak kentsel dönüşümden 50 milyon, yalnız toplu konut alanından 100 tl’ye satsam sıfır borç. Servetiye’deki yer metrekaresini 50 bin Tl’den satsanız 40-50 milyon. Bunları görmek lazım. Diyeceğim odur ki elimizde imkanımız çok. Evet belediyemiz iller bankasına borçlu ama belediyemizin iller bankasından yaklaşık 30 milyon KDV alacağı var. Bu  katma değeri  kim oluşturdu biz oluşturduk.  Yalnız kentsel dönüşüm ve toplu konut arazisi bu borcu kapatır bunları kimse görmezden gelmesin. Biz belediyeyi aldığımızda 250 milyon borcu vardı, yürüyen bir tane aracı yoktu. Ben geldiğimde kendi aracımı makam aracı olarak kullandım. Şimdi benimle alakalı kamuoyunda söylüyorlar siz söylemediniz ben söyleyeyim” diyerek  başkan olmadan önceki mal varlığını paylaştı.

BU İŞİ ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIM. MAL,MÜLK,MAKAM,MEVKİ İÇİN YAPMADIM

Başkan  İnci; “ diyorlar ki İnci bir öğretmendi geldi  büyük zengin oldu” şeklinde söylemlerde bulunuyorlar. Ekrana 1999 seçim beyannamesini aktararak, seçim beyannamesinin arka sayfasında yer alan ve kendisinin Sakarya genelinde 120 işadamından bir tanesi ve başkan olmazdan önce 5 adet akaryakıt istasyonu sahibi olduğunu söyleyerek  mal bildirimini okudu. İnci, göreve ilk geldiğinde kendi aracını makam aracı olarak kullandığını, akaryakıtını kendi cebinden karşıladığını, 10 yıl aylık almadığını maaşını özel kalemi aracılığı ile fakir fukaraya dağıttığını söyledi. Ben bu işi Allah rızası için yaptım, ben bu işi makam mevki için yapmadım. “dedi

Hendek Belediyesinin borcu olmadığını bir kez daha yineleyen İnci, “ bu iş onların dediği gibi değil, rafta malımız var. Onların 101 milyon borç bıraktılar söylemini borç olarak kabul etmek söz konusu değil. “ diye konuştu.

SELMAN DEDE MESİRE ALANINI İLÇEMİZE MERHUM ÖGE KAZANDIRDI

“Selman dede mesire lanını belediyelere mücavir alan dışında böyle bir yer verilmezken  şimdi rahmetli oldu. Merhum Ramazan Öge sayesinde o yeri Hendek Belediyesine kazandırdım kendisinden Allah razı olsun. Yaptığı güzellikleri söylemeliyiz söyleyeceğiz.” Dedi.