Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:02   Güncelleme : 11-08-2020 17:55

HENDEK BELEDİYESİ VARLIK ZENGİNİ-7

GÜREŞ İHTİSAS VE HUZUR EVİ

HENDEK BELEDİYESİ VARLIK ZENGİNİ-7

“Şu anda Dünya şampiyonları çıkartan Güreş İhtisas Kulübü binası yaptık. Bu hepimizin şerefidir. Bu bayrağımızı dalgalandıran, İstiklal Marşımızı söylettiren, 2021 yılında Allah nasip ederse 2 tane  Olimpiyat  şampiyonu çıkartan bir Hendek olacak.  Bu amaçla çalışıyoruz “ diyerek Turgut Babaoğlu’na göndermede bulundu. İnci; “ Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum. Orada spor yapan çocuklarımızın bizim zamanımızda başlattığımız yemek verme işlemi kendisi zamanında da devam ediyor. Yiğidi öldür ama hakkını yeme.

BAYRAKTEPE…

“Arkadaşlar bölgemizde bir Bayraktepe tesisimiz var. Burada 30 dönüm yer satın aldık. Burası benim mülküm değil belediyenin mülküdür. Hemen arkasında da 17 dönüm yer var burası da belediyenin mülküdür.

TERMİNAL BİNASI…

Orman İşletme Müdürlüğü arkasında Hendek Belediyesi olarak Terminal binası yaptık. Büyükşehire kiraya verildi. Bu binada buranın yerinin tapusuda Hendek Belediyesinindir.

TİCARET MERKEZİ…

“Ticaret Merkezini yapalı 18 yıl oldu. Türkiye’de hala bunun seviyesine gelebilmiş bir pazaryeri olarak Ticaret Merkezi yeri yoktur. Bu bedava olmadı, durduk yerde de olmadı. Belediyenin bazı mülkleri kirada idi. Yasal olarak enflasyonun üçte bir oranında kiraya zama yapabiliyorsun. Kiracıyı çıkartamıyorsun biz ne yaptık orayı sattık başka bir tesisi inşa ettik Belediye bir kamburdan kurtuldu. “

GENÇLİK MERKEZİ…

“Bu yer kimin yeri Allahaşkına… Hendek Belediyesinin yeri. HGM’nin Türkiye’de eşi benzeri yok. İller Bankasında bizim projemiz örnek proje olarak  diğer illere diğer belediye başkanlarına sunduğu bir projedir. Bu hepimizin eseri hepimizin malıdır. Ama Hendek Belediyesinin hiçbir şeyi yok bir tek belediye binası var demek  ne demektir? Hamasi davranmak demektir.”

BELEDİYE GARAJI VE TAŞ KIRMA TESİSLERİ…

Ekrandan fotoğraflarını paylaşarak teferruatlı bir şekilde açıklamlarına devam eden Ali İnci, Hendek Belediyesinin Akova mahallesinde bulunan garaj ve müştemilatını göstererek ; “buranın tamamını Hendek Belediyesi olarak satın aldık. Buraya yapılan yatırımlar belediyenin parası ile yapıldı.