Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:00   Güncelleme : 11-08-2020 17:55

AHİMDE YARGILANIYORUM-4

AHİMDE YARGILANIYORUM

AHİMDE YARGILANIYORUM-4

Ulusal basında çıkan ve kendisi ile yazılan bir köşe yazısını paylaşan başkan İnci; “  o dönemde Uluslar arası Ceza mahkemesine şikayet edilen ve içerisinde Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ında bulunduğuve 957 ilçe belediye başkanının bulunduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden  27 kişiden biri de Ali İnci’dir. Hiç biri hedef alınmazken Ali İnci hedef tahtasına oturtulmuştur. Hülasa arkadaşlar benimle ilgili olarak FETÖ ile alakalıdır derseniz deyin tutmaz, karşılık bulmaz” diyerek paralel yapı ile mücadelesinin 17-25 Aralık’ın çok çok öncesinde 2010 yılında başladığını ifade etti.

ÜMRAN YURDUNA İSKAN BENİM BİLGİM OLMADAN KESİLMİŞ

Açıklamalarına devam eden Başkan İnci; “ 07/03/2014 tarihinde iskan kesilmiş. Oysa benim izine ayrıldığım tarih ise 24/02/2014-30/03/2014 tarihleri arasıda izine ayrılmış olup başkanlık görevini vekaleten meclis üyesi Arif Tiryaki yönetecektir. Bilgilerini içeren yazı Hendek Kaymakmalığındadır. Benim belediyeye hiç gitmediğim ortamda bunun yapılması kadar ahlaksız bir olay olamaz. Yurdun açılışı için heyet Hendeke geliyor, ben iskan kesmiyorum. Ben belediyede yokum buraya iskan kesiliyor! Bunun benim üzerime yıkılması kadar yanlış bir olay olmaz. Böylelikle olayı öğrenir öğrenmez olaya el koydum ve inşaatı mühürleterek durdurdum. Bu yurda ruhsat verenler hakkında hemen soruşturma başlattım ve sarı zarf çıkarttırdım.Yurt sahipleri bunun üzerine bir belge düzenlediler. Yurt müdürü Halit Doğan imzalı gelen yazının içeriğinde, (ben memurlara sarı zarf gönderdim ya) “ projede eklerine göre yapı denetim firması  ve belediye ekiplerince binamız kontrol  edilmiş ve aykırı bir işlem olmdığından yapı kullanım izin belgesi tarafımıza verilmiştir.” Yani eksik olmadığını iddia ediyor.  Yazı devam ediyor; “ mülkiyeti idaremizde olan ve yönetmeliklere aykırı olmayacağı düşünülerek sığınak ve çatı katında değişikliklere gidilmiştir” yazıyor. “Burdan ortaya çıkan sonuç, benim dava açtığım, fatura göndediğim memurları devre dışı bırakıyor. Çünkü adamlar iskana uygun iken iskan verildiğini , değişikliği kendileri tarafından belediyenin bilgisi olmaksızn yaptıklarını beyan ediyor. İşte bu yazı ile haklarında dava, soruşturma açtığım memurları devre dışı bırakarak soruşturmayı engelliyor. Devam eden süreçde yurt sahipleri beni mahkemeye verdi ve mahkeme davayı iptal etti. Bizde bunu temyiz ettik. Reddedildik. Bu sefer biz yurt için başka bir gerekçe bulduk ve ruhsatını iptal ettim. Arkasından onlarca dava ile yüz yüze kaldım.

DEVA PARTİSİNDEN ADAY OLACAK MISINIZ?

Basın temsilcilerinden gelen soruları tek tek yanıtlayan İnci; “  Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikteyiz, siyaset yapıyoruz.  O cezaevinde iken de ben yanındaydım. Bugün iktidar yine yanındayım. Aynı şekilde devam edeceğim. Biz bu dönemde 5900 oy farkıyla kazanamadık. Millet ittifakı olmasaydı 75 bin oyla milletvekili idim. Tayyip beye ben Sakaryanın diğer ilçelerinden belediye başkanı olmak istediğimi beyan etmiş olsaydım kabul görürdü, Hiçbir yerden olmayacağım dedim ve umreye gittim. Benim Tayyip beyle ilgili bir sıkıntım yok. Bu dönemde ara vermiş olmam siyaseten çok güzel bir olay. İnsanları geziyor, insanları dinliyorum. İnsanlarla içli dışlıyım. Bunlar güzel olaylar. Deva ile hiçbir işim yok.” dedi.

COŞKUNLAR FABRİKASINA RUHSAT VERDİNİZ Mİ?

Başkan İnci gelen bir soru üzerine; “ Patlamayla ismini ülkemize duyuran Coşkunlar  Havayi Fişek fabrikası konusuna gelecek olursak fabrikanın yer alması ve imarı İrfan başkan döneminde oldu. Böylesi bir fabrikanın kurulmasını belediyeler engelleyemez. Patlayıcı maddelerle ilgili bu fabrika için İçişleri Bakanlığından ön izinden sonra proje hazırlanır.