Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 16:58   Güncelleme : 11-08-2020 17:54

İSKANSIZ YURDUN AÇILIŞINDA BULUNAMAZDIM, BULUNMADIM

“Dönemin valisi Mustafa Büyük beni aradı.

İSKANSIZ YURDUN AÇILIŞINDA BULUNAMAZDIM, BULUNMADIM

. Yurdun açılışına geleceğini ifade etti. Bende kendisine bu yurdun iskanı yok dedim. İllede gelecekseniz ben sizin yanınıza gelmem dedim. O da bana vekile söz verdiğini gelip açılışı yapacağını , sen bulunmazsan bir arkadaş bulunur diye yanıt verdi. O nedenle ben Ümran Yurdu açılışında bulunmadım. 2013 yılında  bunlar yaşanırken  yıl 2014’ü gösterdiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanı adayı olduğu dönemde Tokat’ta vatandaşlara  ( kapınızın önünde zaman gazetesini görürseniz okumayın yırtıp atın) diye selendiğini söyledi. 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü Zaman gazetesi almamalarını ilan ediyor. Bundan sonra artık kılıçlar çekildi.” Diye kamuoyunu bilgilendirdi.

BALKON KONUŞMASI NIN ÖNCESİ VE SONRASINDA YAŞANANLAR

“Ve nitekim bende balkon konuşmamda bununla ilgili söylediklerim var. Bunlara da değinecek olursam diyen İnci; “ benim çocuklarım İmama Hatip Lisesi mezunudurlar. Benim çocuklarım okulun orta kısmında devlet okullarından daha güzel  ön eğitim ve islami eğitim verdikleri için ozamanki ismi cemaat olan okullarına verdim. O dönemde çocuklarımın üzerinden kurban istediler  anneleri de bunlara kurbanını verdi. Bunlar 2010 öncesinde yaşananlar. İki tane dairemide ben bunlara verdim. Neyi istedinizde vermedim dedim. Bunlar benim 2010 yılı öncesinde yaptıklarımdır.” diye açıkladı.

FETÖ VE AVANELERİ MHP’Yİ DESTEKLEDİLER

“ Derken 2014 yılı seçim günü yaklaştığında bu örgüt elemanları öğrencileri, öğretmenleri benim onlara bu bakış tarzım karşısında benin Belediye Başkanlığı adaylık sürecimde benim karşımda daha güçlü gördükleri MHP adayını desteklediler. Eğer burada benim karşımda en güçlü aday olarak CHP’yi görmüş olsaydılara CHP’ye, HDP’yi güçlü görmüş olsalar HDP’yi destekleyeceklerdi. Bir gece vakti yurtlarında kalan 150’ye yakın kız öğrencileri Kur’anı Kerim üzerine yemin ettirmek sureti ile MHP’ye oy verdirmeye çalıştılar. Öğrencilerin bir kısmı buna itiraz ettiler  ve bu öğrenciler kaldıkları yurtlarda yurt paralarını önceden ödemelerine rağmen  yurtlardan gece yarısı sokağa bırakıldılar. Bu vicdansızlığın daniskasıdır” dedi.

ADAMLAR KENDİLERİNİ DEVLET SANIYORLARDI

“Bu sefer öğrenci velileri beni aradılar, Kredi Yurtlar Kurumunu aradım bir kısmını oraya, bir kısmını Orman İşletmesi lojmanlarına, bir kısmını öğretmen evine, bir kısmını da Belediye Sosyal Tesisleri olmak üzere yerleştirdim. 17-25 Aralık’tan sonra  5 Ocak tarihinde vuklu bulan olayın akabinden bunlarla  konuştum. Onlara ne istiyorsunuz? Diye sordum. Verdikleri cevaplar çok ilginç. Dedilerki ya başkan sen ayakkabı kutularındaki paraları görmedin mi?  Ya bakanların kolundaki saati? Ya bakanların yolsuzluğunu? Ya İran’a bu kadar yakınlığını? Bunları Osmanlı devletinin hiç biri yapmadı dediler. Bunları görmüyormusunuz dediler. Ya tırlardaki silahlar? Arkasından mavi marmaranın Filistin’e  hükümetten habersiz gitmesini doğru buluyor musun? dediler.  “Sonuçta bizde siyasetçiyiz oy alacağız. Kızmamak için kendimi biraz zorladım. Onlara kibarca anlattım “ diyerek çizmeyi aşıyorsunuz babında örnek verdim.

 

ÇİZMEYİ AŞMA!

 Şöyle ki” diyen İnci; “ bir ressam varmış birde bu yaptığı resmi eleştiren biri varmış karşısında. Bu kez kendisini eleştiren adama ressam şöyle dedi:  Ya arkadaş senin mesleğin ne? O da cevap verdi, benim mesleğim çizmeci… Ressamın yaptığı resimde bir avcıyı tasvir etmiş, ayağında çizme olan bir avcı. Hani çizmeyi aşma sözü var ya işte bu söz buradan gelir. Ressam o zaman eleştiren kişiye ( çizmeyi aşma) dedi. Ben bu sözü onlara söyledim.”

ÖNCE DEVLET DEDİKLERİNDE TEPEM ATTI YERİNİ TEHDİTLER ALDI. KİMSİNİZ ULAN SİZ?

 “Siz eğitimcisiniz eğitimden söyleyin dediğimde elini masya vurarak; “ önce devlet” dediğinde o zaman kendimi tutamadım, ipler koptu. Zaten Remzi Cinemre denilen şahıs 2012 yılında söylediği bir söz vardı. “Sakarya da bizim bütün belediye başkanları ile aramız çok iyi bir tek Ali İnci hariç. “   İşte Cinemre’nin masya vurması ile tepem attı, nazikçe konuşmam gitti yerine tehdit yağdı. Bende kendilerine; “ Kimsiniz lan siz dedim. Siz ihaleden bahsediyorsunuz İçişleri bakanımısınız? Dış ilişkilerden bahsediyorsunuz Dışişleri bakanımısın? Silahlardan bahsediyorsunuz Milli Savunma bakanımısınız? Eğitimden bahsediyorsunuz Milli Eğitim Bakanımısınız? Bakın aklınızı başınıza toplayın. Bize taşla vurana biz granitle, odunla vurana demirle vururuz. Bu sözleri yüzlerine 5 Ocak 2014 tarihinde söyledim. “ dediğinin altını önemle çizdi.