Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 16:57   Güncelleme : 11-08-2020 17:53

CAMİDE FÖTÖ İZLERİ VAR MI?-3

RASİMPAŞA CAMİSİNDE FETÖ İZLERİ VAR MI?

CAMİDE FÖTÖ İZLERİ VAR MI?-3

Cami ve FETÖ’cü benzetmelerine  İnci şu sözlerle yabıt verdi.  Başkan  İnci; “ İlçemiz Rasimpaşa camisi model camilerimizden biridir. Bana cami üzerinden saldırdılar ama bilmedikleri bir şey var hep benim sağlam yerime vurmaya çalışıyorlar ki önemli değil ne kadar vurursanız vurun. Biz camimizde bir proje ortaya koyduk. İmanın şartı olan  ( Amentü billahi) süreyi celileyi camimizde işledik. Bu süre bir müslümanın iman etmesinin şartıdır. Bu camimizde Bursa Ulu cami hariç olmak üzere Türkiye’nin hiçbir camisinde olmayan, sağ tarafında Allah lafzı, sol tarafında Muhammed Aleyyisselam lafzı vardır. İkiside aynı hizadadır. Oysa camimizde  dünyanın yaratıcısı ve alemlerin rabbi olan Allah lafzı büyük ve üstedir, yüce Allah’ın peygamberi Muhammed lafzı ise  onun isminin altında yer almaktadır. Yine kubbeyi tutan dört direk üzerinde dört büyük peygamberin isimleri mevcut. Arkasından yine camimizin dört bir köşesinde dört büyük kitap olan Tevrat,Zebur,İncil ve son kitabımız Kur’anı Kerim yer almaktadır. Bunlar hak kitaptır, ve bunlar 1400 seneden beri Kur’anı Kerim’de yazılıdır.”dedi.

“ FETÖ şerefsizisin 80 yıllık ömründeki bir olay değildir. Kitabımızda olan Tevrat, Zebur ve İncil’e iman etmeyen müslüman olamaz. Bu üç kitabın ömrü tükenmiştir, Kur’anı Kerim onlardan deliller verir. Biz bu dört kitabı dört bir köşeye resmettik.  Kubbemizde ise Kur’anı Kerim’de isimleri geçen 25 peygamberimizin isimleri yer almakta, merkezinde ise Muhammed Aleyyisselam vardır. Bu tasvirde miraç hadisesi anlatılmaktadır. Burası benim değil hepimizin camisidir. Gelen her müslümanın imrenerek baktığı ve iman tazelediği bir camiyi hedefledik.  Peygamberimiz miraca yükseldiğinde bu ismi geçen peygamberlere imamlık yapmıştır.  Benim FETÖ ile mücadele ettiğim dönemde bu kadar dünya yıkılırken kalkıp camiye FETÖ’nün veya dinler arası diyaloğun gündemde olacağı  böyle bir şeyi kimsede yapmaz. İnsanın aptal olması lazım. Bizim öyle bir düşüncemizde olayımız da hiç olmadı” dedi.  

FİTME HASIL OLDU YANLIŞ YAPTIK VE DÜZELTTİK

“Silme olayına gelecek olursak dönemin ilçe müftüsü bunu menfi bir olaymış gibi gösterdiler ve fitneye sebep oldu. Bu fitneyi bitirmek adına silmenizi istiyorum dedi. Düşündüğümüzde bizde kendisine hak verdik. Biz oraya kitapların tasvirini değil de ayetlerini yazmış olsaydık daha doğru olur kanaati hasıl oldu, fitneye vesile olduğundan dolayı  sildik. Bunu böyle düşünememiştik, Bizde insanız yanlış yapabiliriz. İnşallah düzenlemelerimiz devam ediyor buralara kitap tasviri değil  ayet olarak yazacağız.  Biz FETÖ ile dünyada en çok mücadele eden bir insanız” diyerek konuyu detaylarıyla anlatmak istediğini söyledi.

YURT AÇILIŞINDA YOKTUM BEN O YURDA BEN RUHSAT VERMEDİM

Başkan İnci; “  Paralel örgütle alakalı olarak benim hakkımda söylenen 2013 yılında açılışı yapılan Ümran yurdunun açlışına katılmadım. Ben 2009 yılında  Gagavuzya’ya gittiğimde bu yapının üyelerinden namazlık istedim, hepsi Türk. Bana namazlık veremediler, Kıble’yi de gösteremediler. Halının üzerinde cep telefonumdan Kıble istikametini buldum ve namazımı ifa ettim. Tanzanya’ya gittim orada da benzer olayla karşılaştım. 2009 yılında bunlardan Cengiz Taştan yurdunun yarısını aldım. Burada görev yapan Remzi Cinemre ile kapıştık. Arkasından ben onlardan dairelerimi de aldım ve bunları yine kız çocuklarına onlardan ayrı olarak ben verdim. Bu süreç devam ederken Tepecik Öğrenci Yurduna iskan vermedim. Kasıtlı olarak değil gerçekten eksikleri vardı. Benden 2011 ya da 2012 yılında ruhsat aldılar. Ümran yurdunu yaptılar. Yaptıkları yurt binasında ilaveler, fazlalıklar yaptılar. İskan vermedim. “dedi.