Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 16:54   Güncelleme : 11-08-2020 17:45

RİSK ALMAYAN ADAMDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ…-2

RİSK ALMAYAN ADAMDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ

RİSK ALMAYAN ADAMDAN BELEDİYE BAŞKANI OLMAZ…-2

Ya da yarın kaymakamlığa kamu yararı gözetilerek  yazı gönderir ve yarın kamulaştırır ve Ziraat bankası hesaplarına parasını yatırır. Burası bitmiş olur bunu konuşmak bile ayıptır. Birde Belediye başkanı dediğiniz adam eğer risk almaz sa halkı için elini taşın altına sokmazsa belediye başkanlığı yapamaz” diyerek sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a getirerek onunda  ( risk almayan başkandan belediye başkanı olmaz)  dediğinin altını çizdi.

HENDEK İÇİN HELALİ HOŞ OLSUN

Başkan İnci, Hendek için değil elini, değil gövdesini kafasını taşın altına koyduğunu hatırlatarak;  “Hendek halkı için helali hoş olsun” diye konuştu.

YÜKSEK KAT RİSK Mİ? TABİKİ HAYIR…

Bir başka basın mensubundan gelen; “ ilçemiz deprem kuşağındadır yüksek kat risktir demiştiniz” sorusuna anında karşılık veren İnci; “ benim böyle bir sözüm yok, ben baştan beri yüksek kata tarafım bu da benim 1999 seçim beyannamemde yer almaktadır diyerek 1999 seçim beyannamesini gösterdi. İnci, kendisinin dört dönem üst üste belediye başkanlığı yaptığını büyük belediyecilik tecrübesine sahip olduğunun altını çizerek; “ bu işleri ben iyi bilirim. Belediyecilik bir kişinin işiyle olmaz belediyecilik kadroyla olur. Ben Hendek’in önünü açmış isem, halkımı işsizlikten kurtarmış isem bunu ben Ali İnci olarak yapmadım arkadaşlarımızla, ekinimle ve Hendek halkımla beraber yaptım” diyerek Turgut Babaoğlu’na seslendi İnci; burdaki belediye başkanımız belediyedeki tecrübeli arkadaşlarla, uzman arkadaşlarla birlikte hareket ederse oda bu sorunları rahat bir şekilde çözer çok zor bir şey değil.

MECLİS KARARI VAR MIYDI, YOK MUYDU?

Meclis kararı ile satılması gereken yerler encümen kararıyla mı satıldı ? sorusuna muhatap olan İnci;  “hayır, satamazsınız zaten tapu işlem yapmaz. Meclis kararı oradaki eklerden bir tanesidir. Tapu dairesine bir arkadaşımız gider sorarsa kamunun yerini meclis kararı olmadan belediye başkanının satabilmesi mümkün değildir. “diye yanıtladı.

ÖMRÜMÜZ YETMEDİ

18. madde uygulamalarındaki yanlışları niçin düzeltmediniz? Sorusuna da  İnci; “ ilçemizde 24 bölgede 18. Madde uygulaması yaptık. Ancak bitmişti . Eksik olan düzenlemelerle ilgili çalışmalar yapıyorduk  ama ömrümüz yetmedi. “

 

BÜTÇEDEKİ 6 MİLYON KAYIP OLAYINA NE DİYORSUNUZ?

Hendek Belediyesinin bütçesinde 6 milyon kayıp haberini duymuşsunuzdur gazetelere haber oldu. Bu parayı sizin hesabınıza aktarıldığı ve piyasada bunun banka dekontunun dolaştığı söyleniyor bu konuda ne söyleyeceksiniz? İkinci bir soru olarak da Rasimpaşa camisinin kubbe kenarlarına resmettiğiniz  4 ilahi kitap resimlerinin FETÖ projesi olduğu, dinler arası diyalog çağrısını işaret ettiği yönünde söylemler var. Resmettiniz ve sildiniz niçin sildiniz?  Sorularına da  içtenlikle cevap veren İnci “ Arkadaşlar ben dersime çalışıpta geldim, hangi konuda soru sorarsanız yanıtlarım. Piyasaya bir makbuz sürmüşler üzerinde 6 milyon yazan halk Bankası logolu evrak. Bende gördüm. Hendek Belediyesinin bütçesinde görülmediği iddia edilen 6.153.925.71 tl. paranın aynısı Halk Bankası Adapazarı şubesinden  merkezefendi şubesine  gittiği, TÜRGEV’e verilmiş, dekontta yazıylada paranın ne için gittiği bölümüne ( Ali İnci’nin milletvekili seçimi) diye yazılı.

ADIMA SAHTE BANKA DEKONTU DÜZENLEMİŞLER

Makbuz bu şekilde. Biz bunun üzerine  Halk Bankasına yazı yazdık. Ekte görülen Dekon bankanız tarafından mı yapılmıştır? Bankalarınızın tüm şubelerinde adıma açılmış hesap varmıdır? Varsa dekontta yazılan tutar kadar bir transfer işlemi yapılmış mıdır? 02/04/2015 tarihli dekontta görülen ödeme türü doğru mudur? Doğru ise tarafıma bildirilmesi hususunda bilginin verilmesi. Böyle bir ödemede bulunmadım. Bu dekontu düzenleyen kişi yada kişler hakkında hukuki işlemlerin yapılmasını ve tarafıma en yakın zamanda bilgi verilmesini saygılarımla arz ederim. “ şeklinde yazı ile başvurduğunu anlatarak gelen cevabı basın mensupları ile paylaştı.

Başkan İnci; “ sayın Ali İnci 30/10/2018 tarihli dilekçeniz cevaplanmıştır. Sunduğunuz dekont örneği sahte olup böyle bir dekont bankamızda düzenlenmemiştir. Bankamızda bu zamana kadar adınıza yalnızca bir adet hesap açılmış olup ----- numaralı maaş hesabıdır. Söz konusu hesabınızdan böyle bir para transferi yapılmamıştır. Dekonttaki ödeme kodu  havale işlemlerini ifade etmekle birlikte söz konusu dekont sahte olduğundan dikkat alınmamalıdır. Bu dekontun aslı sizde ise bu dekontu düzenleyenler hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz.  Denildiğini, kamuoyunda 6 milyon diye çıkartılan dedikodunun aslı budur” dedi.