Güncel
Giriş Tarihi : 11-08-2020 16:22   Güncelleme : 11-08-2020 16:27

HENDEK İÇİN GÖVDEMİ DEĞİL BAŞIMI TAŞIN ALTINA KOYDUM…-1

Hendek ilçe genelinde yazılı ve görsel basın temsilcileri ile bir araya gelen 25. Dönem Sakarya AK Parti Milletvekili Ali İnci,

HENDEK İÇİN GÖVDEMİ DEĞİL BAŞIMI  TAŞIN ALTINA KOYDUM…-1

 ilçede vuku bulan, vatandaşların bilerek ya da bilmeyerek değişik konularda bulundukları söylemlere konunun muhatabı olarak birinci ağızdan cevap vermek, kamuoyundaki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına  Dereboğazı mahallesi Çınaraltı alabalık lokantasında basın toplantısı düzenledi. İnci’nin basın toplantısına yerel basının büyük ilgi gösterdiği dikkat çekti.

 

Performansından bir şeyler kaybetmek bir yana eskisine nazaran daha nazik, alçak gönüllü ve sevecen tavırları ile dikkat çeken başkan İnci, yerel basın temsilcilerinden gelen tüm soruları yanıtlamasının ardından basın tarafından dillendirilmeyen konulara da açıklık getirdi.

YARGILANDIĞI KANUN MADDELERİ

Basın temsilcileri ile  akşam yemeğini birlikte yiyen İnci, yemeğin ardından kapalı alanda hazırlanan salonda  konuşmasına, kendisinin İçişleri Bakanlığınca verilen soruşturma izni ve yaşanan süreç içerisinde Danıştay’a giden dava dosyasının dününü ve bugününü anlatarak başladı. 

Ali İnci, Danıştay’ın Hendek’de yargılanmak üzere gönderdiği dosyayı göstererek; “  toplamda 5 dava olan dosyadaki üç yargılanma davasından beraat ettim. Şu anda iki davadan dolayı yargılanıyorum. Bunlardan biri HİMPAŞ şirketine 2.120.000 Tl’ye satılan yerle alakalı. Ruhsat parası almayarak Belediyeyi zarar uğrattığım iddia edilmekte. Diğer taraftan bu yeri ucuza sattığımız iddia edilmektedir.” Diyen İnci ; “dava konusu olan ikinci maddenin ise 18. Madde uygulamalarında yargı kararlarına uymadığım yönündedir.”diyerek  maddeler üzerine yerel basını bilgilendirdi.

Başkan İnci ; “ iddia odur ki vatandaşlardan 18 madde genelinde belediyenin elde ettiği hisseleri emlak değerinin altında daha ucuza satıldığıdır. Danıştayda görülen davada bu iki maddeye karşı Danıştay’ın 5 üyesinden ikisi red diğer üçü ise yargılanmam konusunda karar aldı. Madde ile ilgili olarak Danıştay başkanının da red kullandığı madde için verdiği gerekçeli kararda yargılamaya gerek yoktur , belediyenin zarara uğratıldığı gerçekçi değildir,18. Madde uygulamalarında bir yanlışlığın olmadığı yönünde gerekçeli kararda bulunmuştur. Dava yargı aşamasındadır bundan sonra Savcılık yargılanmamız yönünde mi yoksa takipsizlik kararı mı verecektir bunu önümüzdeki süreç gösterecektir” dedi.  “Tüm bu iddialara sizlerin aracılığınızla Hendek halkına cevap olsun anlayışından hareketle sizlerle paylaşayım.Sizlerde kamuoyuna duyurun lütfen.” Diyerek konuya değindi