Asayiş
Giriş Tarihi : 11-08-2020 10:34   Güncelleme : 11-08-2020 11:22

Reklamla HİZMET GEMİSİ yürümüyor!

Daha üç gün önce İçişleri Bakanlığının talimatları yayınlandı. Talimatta yeterli tedbirlerin alınmaması ya da alınan tedbirlerde gevşeklik bulunduğu gerekçesi ile Coronalı sayısında artış olduğuna dikkat çekilmiş ve top yekün mücadele adı altında SIKI DENETİM yapılması kararlaştırılmıştı.

Reklamla HİZMET GEMİSİ yürümüyor!

TEDBİR, DENETİM HAK GETİRE…

Aynı talimatta, “başta insanların kalabalık bulunduğu AVM’ler, Lokantalar, Berberler , Ticaret Merkezleri, Pazaryerleri Vs. gibi alan ve işyerleri sıkı denetime tabi tutulacaktır” denilmişti.

SÖYLEMLE EYLEM ÖRTÜŞMÜYOR

İşte bugün Salı ve ilçemizin haftalık Pazar yeri açık. Fındığa dayalı bir ekonominin olduğu ilçemizde bu Salı pazarının oldukça kalabalık olması kuvvetle muhtemel. İşte bu düşüncelerle sabahın saat 09.00’unda Ticaret Merkezine gittiğimizde gördüğümüz manzara maalesef  uyarılara uyulmadığı, başta valilik genelgesinde belirtildiği üzere Belediye yetkililerininin almakla mükellef oldukları Hijyen, Maske dağıtımı olmadığı, Sosyal Mesafe kontrollerinin yapılmadığına şahit olduk.

ÖRNEK OLMALISINIZ

Başlıkta da ifade ettiğimiz gibi başta kurumlar olmak üzere kurallara uyulmadığında, tedbirler alınmadığında, adama sorarlar. Kendi görevini yapmayan, aksatan, reklamla işi savuşturmaya yönelen kurum vatandaştan bu kurallara uymasını beklemesi HAYALDEN öteye gitmez…

CORONA VİRÜSÜ BİZDEN AKILLI VE SÖZÜNÜN ERİ!

Pazaryerindeki üç beş esnaf arkadaşla konuştuğumuzda  kontrollerin saat 11.00’den önce başlamadığını söylemeleri oldukça ilginç. Bu Corona virüsü anlaşılan o ki Ticaret Merkezine saat 11.00’den önce uğramıyor!!!