Güncel
Giriş Tarihi : 06-08-2020 13:37   Güncelleme : 18-08-2020 17:39

İmar yasaya göre mi kişiye göre mi işliyor?

AYNI CADDE ÜZERİNDEKİ İNŞAATLARDAN BİRİNE FARKLI DİĞERİNE FARKLI İMAR! YASAYA GÖRE Mİ KİŞİYE GÖRE Mİ?

İmar yasaya göre mi kişiye göre mi işliyor?

İlçemizde hızla devam eden imar çirkinliğine  Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin sessiz kalması, görmezden gelmesi oldukça düşündürücü…

Hendek ilçemiz Başpınar mahallesi Remzi efendi caddesini bilmeyenimiz yoktur.  Caddenin her iki yanında bulunan imarda  yapılacak binaların yoldan 5 metre çekme zorunlulukları var.

DİKKAT ÇEKİCİ

Aynı cadde üzerinde hali hazırda inşaatı devam eden bazı inşaatlar mevcut. Bakıldığında yasaya göre yapıldığı hemen göze çarpıyor ancak SASKİ  ödeme noktasının hemen altında yeni bir inşaat daha yükseliyor. Denilebilir ki imar kanununa göre yoldan hiza alınmış olabilir. O halde diğer inşaatlarda bu kural neden işletilmiyor? Aynı yasal prosüdüre tabi olması gereken bu inşaatın yoldan 5 metre çekme kuralının işletilmediği ve her şeye rağmen inşaatın devam ediyor olması oldukça dikkat çekici.

YETKİLİLER NEDEN VURDUM DUYMAZ?

Hadi diyelim Hendek Belediyesi’nin denetiminden kaçtı, peki ya  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri nerede?

Hadi onlarında gözünden kaçtı… Sakarya Büyükşehir Belediyesi nerede?

Bahse konu bölge ile alınan farklı bir meclis kararı var da bizim mi haberimiz yok?

İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAPABİLECEK İSE BELEDİYEYE NE GEREK VAR?

İsteyenin istediği projeyi kafasına göre uygulayabildiği bir imar yönetmeliği var ise,  Belediyeye ne gerek var? Sanayileşmenin gelişmesi ile hızla yol alan, hızlı bir nüfus artışı yaşayan ilçemizin 3-5 yıl sonrasını düşünebiliyor musunuz? Hani ortak yaşam? Hani daha yaşamasal bir Hendek?