Siyaset
Giriş Tarihi : 06-08-2020 11:31   Güncelleme : 13-08-2020 19:22

BABAOĞLU, YAŞLI VE ENGELLİYE ZULME BAŞLADI

Gelecek Parti Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı dünkü meclis toplantısının ardından Hendek Belediye Başkanına yüklenerek; “ Hendek’e yazık etmeyin” çağrısında bulundu.

BABAOĞLU, YAŞLI VE ENGELLİYE ZULME BAŞLADI

Ağustos ayı meclis toplantısında 7ci  madde olan, 3 katlı  ve üzeri yapılarda asansör zorunluluğu kararı iptal edildiğini üzülerek izlemiş olduk.

Hendek seçmen halkının oyları ile belediye başkanı seçtiği Sayın Turgut BABAOĞLU Hendek yaşlısı, hastası ve engelli vatandaşını hiçe sayarak aldığı meclis kararını tepkiliyiz.

BAŞKANLAR GÖRÜŞ BİLDİRSİNLER

Belediye başkanı yapmış olduğu açıklamada önceki belediye başkanı ve meclisi kanunsuz iş yapıp karar aldıklarını ifade ediyor ve kararın iptali için görüş bildiriyor.Başkan açıklama yapsın önceki Başkan ve meclis kanunsuz ve hatalı iş yaptığını beyan ediyor.

BÜTÇE RAPORUNU NEDEN İMZALADINIZ?

Peki önceki Başkan ve meclisin bütçe ve hesaplarını neden imzalayıp kabul ettin. Meclis üyeleri sizlerde neden kabul ettiniz. Yazık başkan bırak bu kararı onaylatmak için baskı konuşması yapmaman ve hatta bu kararı meclise taşımaman lazım.

Gelir elde etmek için müteahhitler  bina yapıp satıyor. Sanki asansör olmasa daireleri ucuza mı satacaklar. Canlı gördük konut faizi öncesi daire fiyatları düşük, faiz düşürüldüğü de daire fiyatları yükseldi.

TOPLU KONUTTA HESAPLARINIZ TUTMADI MI?

Sayın belediye başkanı yeni konut projende hesaplar mı tutmadı veya etrafındaki müteahhitler mi baskısını artırdı anlamadık. Durduk yere bu kararın alınmasına karşıyız. Unutmayın, bu şehirde yaşayan yaşlı büyüklerimiz,Engelli kardeşlerimiz ve hasta olduğunda görev yapan sağlık çalışanlarımız da düşünmek lazım. Halkın oyu ile seçilmiş meclis üyeleri sizde bu halkın yararına bu karara onay vermemiz gerekirdi.

HALKA RAĞMEN HALKA KARŞI KARAR

Halkın oyu ile seçilmişsiniz halkın yararına karar ve çalışma yapın diye sizlere oy verdi bu Hendek halkı her karara orda el kaldırıp indirin diye değil.