Güncel
Giriş Tarihi : 06-08-2020 10:50   Güncelleme : 06-08-2020 13:11

BAŞKAN AYRI TELDEN, BASIN MÜDÜRÜ AYRI TELDEN…

3 KATLI BİNALARDAKİ ASANSÖR ZORUNLULUĞU KALDIRILDI Meclis başkanı ,gündemin 7. ci maddesinde ( kanunsuzca alınan meclis kararı) gerekçesi ile meclis gündemine konulan 3 katlı binalara asansör zorunluluğu getirilmesi maddesi üzerinde açıklamalarda bulundu. Meclis başkanı, “ Mecliste kanunsuzca alınan bir kararı hukuka uygun hale getiriyoruz.”dedi.

BAŞKAN AYRI TELDEN, BASIN MÜDÜRÜ AYRI TELDEN…

BAŞKAN BU SİTEM  KİME? ANLATTIKLARINIZI NEDEN YAZMIYORLAR?

“Bu konuda kamuoyunu yeterince anlattığımıza inanıyorum. Burada basın mensubu arkadaşlarımız var. İnşallah anlattığımız gibi yazarlarsa gerekli aydınlatma olur!!!”

Bu konuda bazı meclis üyelerinin önerileri dinlendi ve oylamaya geçildi. Yapılan oylamada mecliste hazır bulunan Cumhur İttifakı üyelerinin oy birliği ile yasak ortadan kaldırıldı.

Basın müdüründen istediğini alamayan Belediye başkanı yerel basından medet bekliyor

Mecliste teferruatlı açıklamalar yapan ancak ne hikmet ise kurumun basın müdürlüğünce detaylara girmeksizin rutin bir haber anlayışı ile haberleri yerel basına servis etmesi başkanı rahatsız etmiş olmalı ki  mecliste ( burada basın mensupları var, inşallah anlattığımız gibi yazarlar!!!)

Hendek Belediye başkanının bu uyarısına rağmen kurumun basın müdürlüğünden yerel basına servis edilen haber metninde hiçbir ayrıntı ve detay yok…

BAŞKAN KENDİNİ ANLATAMAMAKTAN MUZDARİP

Belediye başkanı,  anlaşılan kurumun basın müdürüne söz geçiremiyor olmalı ki, meclis toplantısındaki konuların açıklamalarının detaylarıyla kamuoyuna duyurulmasını istemiş olsa da kurumun basın müdürünce toplantıyı takip eden onlarca basın mensubu!!! Olmasına ve hepsinin toplantı sürecini kayıt altına almaları hatta bazılarının TV’cilik oynayarak naklen yayın yapmalarına rağmen nedense haber metinlerinin Belediyenin basın müdürlüğünden servis edilen haber metnini kullanmaları ayrı bir muamma…

Her zaman söylüyorum, bir kez daha söylemeden edemeyeceğim.

-Toplantıyı neden izlediniz?

-İzlediğiniz toplantının çözümünü neden yapmıyorsunuz?

- Şeytan ayrıntıda gizlidir ilkesinden haberi görüş açınızla okuyucularınıza neden aktarmıyorsunuz

-Belediye basın müdürlüğünden yapılan haberi yayınlamayı bir görev mi addediyorsunuz?

- Mademki kurumdan gelen haberi kopyala yapıştır misali yapacak iseniz meclisi neden takip ettiniz?

Tüm bu soruların ardından ;

-Belediye başkanının bu çağrısına neden kulak vermediniz???