Güncel
Giriş Tarihi : 30-07-2020 12:31   Güncelleme : 30-07-2020 14:11

SÖKSENİZ DE BİTİREMEZSİNİZ…

SIRA AĞAÇLARA GELDİ! Hendek ilçesinde dört dönem Belediye Başkanlığını üst üste dört kez kazanan Ali İnci döneminde yapılan yatırımları yap bozlarda suluetini değiştirerek hizmet yaptığını iddia eden şimdiki yerel yönetim, ilçemiz genelinde başlattığı master acil trafik eylem planı çerçevesinde yetişkin ağaçları kesmesi vatandaşın tepkisini çekti.

SÖKSENİZ DE BİTİREMEZSİNİZ…

Trafik eylem planını uygulayan yetkililerinin  tepki gösteren esnaflara ( biz bu ağaçları başka yere dikeceğiz!)  sözüne karşılık vatandaşların, ( Temmuz ayında ağaç mı dikilir? Dikilse bile tutar mı?) sorusu ne yazık ki karşılıksız kaldı.

60.000 AĞAÇ, 20.000 HURMA, 1.200 KOKAK ÜZÜM FİDESİ

Hendek tarihinde dört dönem üst üste Hendek Belediye başkanlığını kazanan ve yaptığı icraatlerle Hendek’in makus talihini değiştiren Ali İnci ilçemiz genelinde yaklaşık olarak 60.000 ağaç dikmiş, 20.000 Hurma ve 1.200 adet de ilçemize mahsus , en çok da yapraklarından yaprak sarması dolma yapılan  kokak üzüm fidanı dağıtmıştı.

BU İŞİN YARINI DA VAR!

Acil Trafik Eylem Planı çerçevesinde içinden çıkılmaz bir hal alan çalışmalar sebebi ile geçmiş dönemlerde dikilen 20 yıllık çınar ağaçları heba edildiğini gören vatandaşların ( bu işin yarını da var!) söylemleri tepkinin boyutunu gösterdi.

NOT:Ağaçların köklerinden sökülerek heba edildiğinin videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.