Güncel
Giriş Tarihi : 29-07-2020 16:11   Güncelleme : 04-08-2020 14:25

TRAFİK EYLEM PLANI SOSYAL BARIŞA DEĞİL SOSYAL FELAKETE DAVETİYE ÇIKARTIYOR

SAKALIMIZ YOK Kİ SÖZÜMÜZ DİNLENSİN??? Hendek Belediyesi’nin büyük umutlarla halka müjdelediği ACİL TRAFİK EYLEM PLANI çalışmalarını zaman zaman resimleyerek okuyucularımızla paylaştık, paylaşmaya devam ediyoruz.

TRAFİK EYLEM PLANI SOSYAL BARIŞA DEĞİL SOSYAL  FELAKETE DAVETİYE ÇIKARTIYOR

HALA MI DENEME YANILMA YÖNTEMİ ?

Çalışmaların bir plan ve program dahilinde olmadığını, yap bozlarla deneme yanılma yöntemi ile yapılmaya çalışıldığını, yapılan çalışmaların sosyal barışa hizmet etmediğinin altını önemli çizmiştik ve   BÖLGEDE  (BAŞPINAR CADDESİ YURT İÇİ KARGO SOKAĞI) başta olmak üzere  yapılan bilinçsizce çalışmalar neticesinde bölgede çıkabilecek bir yangında felaketlerin yaşanabileceğini, çalışmaların insanların yaşamlarını kolaylaştıracağı yerde tam tersine zorlaştırdığını, 14 metrelik iftaiye aracının yapılan bu kavşaklardan dönemeyeceğini, dönse bile 6-7 manevradan önce dönemeyeceğini belirtip yaşanan bu zaman kaybından dolayı çıkabilecek bir yangında ACİL MÜDAHALE  şansından uzaklaşıldığını tek tek ifade etmiştik ancak sakalımız yok ki sözümüz dinlensin! Misali dikkate alınmamıştı.

İTFAİYE ARACI DÖNEMEDİ VE YOLUNU DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALDI YA YANGIN OLSAYDI???

Hep derim, bazen haberi kucağınızda bulursunuz. Allah doğrunun yardımcısıdır. Bugün bahse konu olan caddedeki kavşaktan Kemalpaşa caddesi istikametine ((AYGAZ YÖNÜ)  dönmek isteyen Hendek İtfaiye aracı ne yazık ki kavşaktan dönemedi ve güzergahını sağ taraftan Başpınar caddesine çevirdi ve yol aldı.

Trafik Eylem Planının başladığındaki yanlışların bugün tezahürünü gördük ve üzülerek ifade etmeliyim ki haklılığımız ortaya çıktı.

NOT: Yaşananların videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz. İnşallah bu video sizlerin yaptığı yanlıştan geri dönmenize vesile olur…