Güncel
Giriş Tarihi : 23-07-2020 15:19   Güncelleme : 25-07-2020 09:48

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR…

Büyük umutlarla yerel yönetimin başına gelen Turgut Babaoğlu ve ekibinin vatandaşlara ( HENDEK EHLİNE EMANET) söylemini kendisine slogan yaparak reklama dönük çabaları ile hizmet yaptığı algısını yayma telaşına girdiler. Ne yaparsanız yapın, hangi algıyı oluşturmaya çalışırsanız çalışın, biliniz ki MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR…Sevsinler sizin trafik eylem planınızı

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR…

YAPILANI KORUSANIZ BİLE YETER…

Oysa Hendekli şunu çok iyi biliyor ki, ilçe merkezinde geçmiş dönemde yerel yönetimde görev alanlar başta Cumhuriyet alanı olmak üzere bazı ana güzergahlara yüzeysel yağmur sularının vatandaşlara zarar vermeksizin kendi mecrasında akmasını sağlamak amacıyla  25 ile 35 lik tabir edilen beton büzler döşemişler ve aşırı yağmurlarda olası su taşkınlarını önlemişlerdi. Bahse konu olan büzler yılın belli aylarında periyodik olarak temizlenmekte, kırılan dökülen yerler onarılmaktaydı.

MALZEME BOL, YANLIŞLARI YAZMAYALIM MI?

Daha yakın zaman önce yağan yağmurda Cumhuriyet alanı başta olmak üzere, Kemalpaşa caddesi, eski balık pazarı mevkiinde su taşkınlarının oluştuğunu gördük.  Konuyu  arşiv çalışmalarımızdan araştırdığımızda yüzeysel yağmur sularının logor kapaklarının üzerlerinin, mevcut yeni başkan Turgut Babaoğlu ve ekibince trafik park sorununu çözmeye matuf ACİL TRAFİK EYLEM PLANI çerçevesinde  beton yada yaya kaldırımları ile kapatıldığına şahit olduk.  

BU NASIL BİR HİZMET ANLAYIŞI?

Doğal olarak giderlerin kapatılması sonrasında her tarafı  asfalt olan ve coğrafi konum olarak Çakallık mahallesi istikametine doğru yaklaşık % 5-7 arası eğilim mevcut. Logorların çok bilmiş idarecilerin hizmet yapıyoruz adı altında mevcudu korumaları bir yana daha da içinden çıkılmaz bir hale döndürülmesi, tabiri caizze ALTTA KALANIN CANI ÇIKSIN mantığı  ilçemizin aşağı mevkilerinde oturan vatandaşlara kabus oldu olmaya devam ediyor.

GİDER MAZGALLARINI AÇMAYACAK MISINIZ?

Hiç kimse çıkıp ; “ kazanizasyon ve alt yapı belediyeye bağlı değil SASKİ’ye bağlı masalı anlatmasın.”  Çünkü bu mazgalları betonla, asfaltla,yaya kaldırımları çalışmaları ile Hendek Belediyesinin sorumluluğunda yürütülen trafik eylem planı çalışmalarında görev alanlarca kapatıldı.