Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2020 14:58   Güncelleme : 23-07-2020 16:21

İDDİA VE İTHAMLAR YANLIŞTIR, GERÇEKLE ALAKASI YOKTUR

Hendek Gerçek Haber sitesi editörü Orhan Topçu’nun kaleme aldığı ( Ali İnci DEVA’sını buldu) başlığı ile kaleme alınan yazının ardından gazetemizi arayan 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, yazarın yazdıklarının sadece gündem oluşturma gayreti olduğunu belirterek yazarı telefonla iki kez aradığını ancak muhatabı tarafından telefonunun açılmadığını ifade eden Ali İnci, kamuoyunda oluşturulan bilgi kirliliği ve algıyı ortadan kaldırmak, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına gazetemiz aracılığı ile açıklamada bulundu.

İDDİA VE İTHAMLAR YANLIŞTIR, GERÇEKLE ALAKASI YOKTUR

   Ali İnci yaptığı açıklamasında; “ ben AK Parti içerisinde bir hizmet eriyim. Hiçbir zaman makam,mevki ve çıkar uğruna ilkelerimden asla sapmadım, taviz vermedim. Kurucu Başkanımız ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yol ve dava  arkadaşıyım. Partimden defalarce belediye başkan adayı ve milletvekli adayı oldum. Son milletvekili seçimlerinde 5900 oy ile milletvekilliğini kazanamadım.

 Yazarın iddia ettiği gibi asla çizgimde kırık olmadı olmayacaktır. Benim Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine yeni katılan Ali Babacan tarafından kurulan DEVA partisi yöneticileri  ile siyasi diyaloğa girdiğimi, gelecek dönemde  makam ve mevki uğruna çizgisinden ayrılarak farklı partiden Belediye Başkan adayı olacağımı yazmıştır ki gerçekle, hakikatle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Yazarın makalesinde  ifade ettiği iddia ve ithamlar  yanlıştır, gerçeği yansıtmamaktadır. “ diyerek kamuoyunu bilgilendirdi