Güncel
Giriş Tarihi : 21-07-2020 16:36   Güncelleme : 25-07-2020 09:48

15 TEMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GECESİNDE YAŞANANLAR VE PRENS YAZARIN İDDİA VE İTHAMLARI…KUCAK DANSI YAPANLAR KİMLER?

Hendek Kaymakamlığınca organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ilçemiz oto park alanında düzenlendi. Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında düzenlenen etkinlikte pandemi dolayısı ile alınan tedbirler neticesinde eskisine oranla daha sönük geçti.

15 TEMUZ DEMOKRASİ  VE MİLLİ BİRLİK GECESİNDE YAŞANANLAR VE PRENS YAZARIN İDDİA VE İTHAMLARI…KUCAK DANSI YAPANLAR KİMLER?

BÜROKRASİ MEYDANDA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, Hendek Ülkü Ocakları Başkanı Sıtkı Yaz, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula ve çok sayıda vatandaş katılırken diğer siyasi parti ilçe başkanlarının katılmamamsı oldukça dikkat çekti.

KUR’ANI KERİM TİLAVET EDİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından video gösterimleriyle devam eden programda vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır yaptıkları konuşmalarla günün anlam ve öneminden bahsederken Hendek’li genç Emirhan Çakır okuduğu şiir ile 15 Temmuz ruhunu yansıttı.

HİÇ BİR GÜÇ MİLLETİN ÜZERİNDE OLAMAZ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde demokrasisine sahip çıkan vatandaşlara teşekkürlerini iletirken hiçbir gücün Türk Milleti’nin üzerinde olmadığını söyledi. Ayrıca Başkan Babaoğlu “Hatırlanacağı üzere 4 yıl önce bugün 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır. Cumhuriyete olan bağlılığını kahramanlık destanıyla Dünya’ya bir kez daha ilan etmiştir. Aziz milletimiz hain FETÖ terör örgütünü bozguna uğratarak, namusuna ve emanetine sahip çıkmıştır. Silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın, milletimizi, devletimizi korusun kollasın, hainlere fırsat vermesin, sevgimizi ve muhabbetimizi daim eylesin.” diye konuştu.

TÜRK MİLLETİ ESARETİ ASLA KABUL ETMEMİŞTİR

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün önemine vurgu yapan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır “Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığımızın Milli birlik ve beraberliğimizin bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, aziz bildiği kutsal vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumayı bilmiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimine karşı aziz milletimiz, kadını erkeği yaşlısı genci ile canını ortaya koyarak kendi iradesine ve özgürlüğüne yapılan bu haince darbe girişimine karşı dimdik duruş sergileyerek yeniden bir dirilişe imza atmıştır. Milletimiz 15 Temmuz gecesi cesaretiyle, dirayetiyle kararlı ve dik duruşuyla bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de Sakarya’da Dumlupınar’da ne cevap vermişse 15 Temmuzda da aynı cevabı vermiştir. Tarihin her döneminde olduğu gibi bundan sonrada tek yürek olmayı başarmak, bu ülke vatandaşları olarak vatanımıza, milletimize, bayrağımıza ve devletimize sahip çıkmak zorundayız.” Diye konuştu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri gece yarısı sela okunmasının ardından sona ererken Hendek’li vatandaşlar demokrasi nöbetini tutmaya devam etti.

BİR İLK, GÖRMEZDEN GELİNDİ

15 Temmuz darbe girişiminde ülkemizde bir tek Sakarya valiliğinin işgali gündeme geldi. Gelişmelerden haberdar olan dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, başta kendi yetiştirdiği sporcular olmak üzere telefonla bilgi paylaşımı yaparak; (darbe oluyor Sakarya valiliğini darbeciler ele geçirdi arkadaşları al arka yollardan valiliğe ulaşın erken gelirseniz valiliği alırız geç gelirseniz cesedimi alırsınız) talimatı ile Ali İnci önderliğinde başlayan püskürtme harekatı saatler içerisinde başarıya ulaşmış, valilik makamı işgalcilerden temizlenmiş, darbeciler derderst edilmişlerdi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Etkinliğinin dördüncü yıldönümünde alandaki etkinliğe katılan vatandaşlara ekrandan bu videonun yayınlanmasını çok isterdik ne yazık ki Türkiye genelinde bir ilk olması ve verilen mücadelenin gelecek nesillere örnek olması beklenirken değersiz görülmüş olmalı ki bu video gösterime sokulmaması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

HERŞEYDEN HABERİ OLAN BELEDİYENİN PRENS YAZARI ORHAN TOPÇU FETÖ’CÜLERİ TESPİT ETMİŞ!!!

Yazarın FETÖCÜLERİN SESİNİ DUYUYOR MUSUN YEĞEN? Yazısında;

“Bugün 15 Temmuz 2020…

Hain FETÖ Kalkışmasının 4. Yıldönümü…

Bugün Sakarya’nın her yerinde FETÖ’YÜ lanetleyen mesajlar yayınlanıp, demokrasi nöbetleri tutulacak!

Maklube yemeğini sevenlerle sevmeyenler meydanlarda toplanıp, ellerinde Türk Bayraklarıyla FETÖ’YE lanetler yağdıracak!

Kalkışma öncesi hoca efendi deyip el etek öpenler, bu gece terörist başı deyip, küfür edecek!!!

15 Temmuz Kalkışması öncesi FETÖ tarafından aldatılanlar, kandırılanlar, bu gece tutacakları demokrasi nöbetleriyle günah çıkaracaklar!

Kalkışma öncesi FETÖ ile kucak dansı yaparak kirlenenler, bu gece demokrasi nöbeti tutarak temizlenecekler!

15 Temmuz öncesi FETÖ’YE övgü yağdırmada yarış eden siyasetçiler bugün, inkarcılık yapacak!
15 Temmuz Kalkışmasından önce, siyasette ve ticarette yükselmek isteyenler, Pensilvanya’ya el etek öpmeye gidiyordu!
Pensilvanya’ya gidip, FETÖNÜN takkesi ile geri dönen milletvekilinin siyasette yükselişi, hala hafızalarımızda…
Dün, FETÖ ile yükselenler, bugün ise düşmekten korkuyorlar!
FETÖ ile geçmişte ilişkisi olan herkeste bir korku var!


Makam kaybetme korkusu… Fakirlik korkusu… Hapis korkusu…
Bu korkular yüzünden, FETÖ’cülerin sesi hiç çıkmıyor!
Duyuyor musun yeğen?
Fetöcülerin sesini duyuyor musun?
Korkunun ecele faydası yok, derler, fakat suyun sessizinden, insanın sözsüzünden korkmalı yeğen…
***
FETÖ’YÜ besleyip, büyütüp canavara dönüştürenler, canavarın kendilerini yememesi için, onu öldürmeye çalışıyor!
FETÖ nasıl canavara dönüştü?
FETÖ, siyasetten ve ticaretten beslenerek güçlendi!
Devletin her kademesine kanserli bir hücre gibi yerleşen FETÖ, devleti ele geçirmeye çalıştı!


Her geçen gün güçlenen FETÖ, ülke siyasetine yön vermeye başladı!
FETÖ, her partiye gizlice adamlarını yerleştirme çalışması içine girdi!
Sakarya Demokrasi ve Gelişim Platformunun başkanı FETÖCÜ Remzi Çinemre’nin milletvekili aday adaylarına mülakat sınavı yaptığını, Sakarya’da sağır sultan bile duydu!!!
FETÖ, Sakarya’daki siyasi gücünü kullanarak, siyasetçilerden istediği her şeyi alıyordu!
15 Temmuz öncesi, Belediye başkanları FETÖ’YE yardım etme konusunda adeta yarışa girdiler!
FETÖ, 1 istediyse, onlar 2 verdiler!
FETÖ’YE yardım konusunda sabık başkan Ali İnci’nin eline kimse su dökemez!
Sabık başkan İnci, FETÖ’YÜ hem belediyenin imkanlarından, hem de kendi imkanlarından faydalandırdı!
Kendine ait olan daireleri kullanmaları için FETÖ’YE verdi!
FETÖ’NÜN yurt inşaatlarına kendi beton firmasından, beton verdi!
Kurbanlarını FETÖ ile kesti!
Çocuklarını FETÖ’NÜN okullarında okuttu!
Başkanlık yaptığı dönemde Belediyenin bütün imkanlarını FETÖ’NÜN hizmetine sundu!
FETÖ’NÜN yurtlarına 17-25 Aralık takvimi sonrası ruhsatlar sabık başkan İnci döneminde verildi?


Rasimpaşa Camii tavanına FETÖ’NÜN “Dinler arası diyalog” mesajının resmi çizildi!
Sabık başkan İnci FETÖ’YE ne istedi ise, fazlasını verdi. Fakat FETÖ sabık başkan İnci’ye 2014 Seçimlerinde oy vermedi!!!
Sabık başkan İnci FETÖ canavarını kendi elleriyle besleyerek büyüttü… Şimdi ise büyüttüğü canavarı öldürmek için dernek kurdu!
Ali İnci, 15 Temmuz Milli İrade Derneğini kurarak, FETÖ ile mücadele ettiğini söylüyor!
15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, hain 15 Temmuz gecesi için;
Unutmadık!
Unutmayacağız!
Unutturmayacağız!
Diye her yerde konuşuyor.
Sayın Ali İnci! Bu millet, 15 Temmuz gecesini unutmayacağı gibi, FETÖ’YÜ kendi elleriyle besleyenleri de unutmaz!
Duyuyor musun yeğen?
Fetöcülerin sesini duyuyor musun?
Fetöcülerin sesini duymak istiyorsan yeğen, demokrasi nöbetine katıl!
Müslüman aynı delikten iki defa sokulmaz yeğen!!!

diyerek Sakarya genelinde düzenlenen Demokrasi meydanlarındaki etkinliğe katılan bürokratlara ithamda bulunduğu yazı oldukça dikkat çekici.

FETÖ’cü HAİNLERLE KUCAK DANSI YAPANLAR KİMLER?

Hendekli olmamız hasebi ile konunun bizi ilgilendiren tarafı Hendek…

Düzenlenen etkinliğe kimler katılmış kısaca göz atacak olursak, ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, ilçemize  Afyon’dan yeni geldi, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, ilçemize Diyarbakır’dan geldi. Şu kadarını söyleyeyim ki Diyarbakır’da görevdeyken FETÖ’cü hainlere kan kusturduğunu Diyarbakır gazete ve internet sitelerinden görebilirsiniz.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan  darbe akşamında ilçemizde görevli iken İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan ise 2016 darbe teşebbüsünden sonra geldi.

Torba misali her şeyi bir torbaya koyup kişileri ya da kurum yöneticilerini topyekün suçlamak hangi aklın ürünü?

Prens yazara sormadan edemiyoruz,

15 Temmuz 2020 akşamı  etkinliğe katılanlardan  hangisi FETÖ’cü hainlerle kucak dansı yapmıştı?

GELELİM ALİ İNCİ MEVZUSUNA…

Belediye Başkanlığı döneminde  15 Temmuz darbe girişimini yaşayan Ali İnci, toplum içerisinde kendi hain niyetlerini saklayıp, halka şirin, sevecen ve dini mübin olarak verdikleri görüntünün gerçekçi olmadığı 17-25 Aralık tarihinde ortaya çıktı.Akabinden ilişkiler kesildi ve tabiri yerinde ise savaş başladı. Nasıl mı?

SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYIN

Yazarı dediği gibi  evet, ilçemizde  17-25 Aralık öncesinde  FETÖ terör örgütü temsilcilerine her türlü yardımda bulundu, kurban bağışında bulundu, evladını onların okulunda okuttu, kendi üzerine bulunan dairelerini bila bedelsiz onlara verdi, ihtiyaçları oldu beton verdi,kum verdi , araç verdi, hülasa verdi de verdi…

YALANIN BU KADARINA DA PES DOĞRUSU

AMA asla yazarın iddia ettiği gibi,  17-25 Aralık sonrasında  Yenimahallede bulunan ve ilerleyen süreçte devlet tarafından el konulan yurt binasının RUHSATINI kendisi vermedi. Makamda olmadığı sürede makamı belediye meclis üyesi bir üyenin başkan vekilliğinde bahse konu olan yurdun RUHSATI verildi. Görev dönüşünde ruhsat iptaline gitmesi ile kalmadı yurdu kapattı ve hatta bu kapama girişiminde hatalı durum sergilediklerini düşüncesi ile 2 zabıta personelinin belediyeden tayinini gerçekleştirdi. Bahse konu olan yurdun ruhsat fotokopilerinde kimin imzasının olduğunu belgelerini gazetemizde yayınlamıştık.

İLK KIVILCIMI O ÇAKTI

Bununla yetinmeyen İnci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın örgüte karşı başlattığı savaşta bütün büyükşehir belediye ve diğer ilçe belediye  başkanları konuya kayıtsız kalırlarken ilk adımı attı ve ilçede bulunan dersanelerini kapattı. İnci, bu yaptıkları nedeniyle İnsan Hakları Mahkemesinde yargılandı.

ALGI YÖNETİMİ İLE BİR YERE KADAR, GERÇEKLERİ SAKLAYAMAZSINIZ

Dahası yurtlarında ikamet eden kızları gece yarısı ( Ali İnci’ye oy vermeyeceksiniz) şeklinde yemin etmeye zorlamaları üzerine genç kızlardan ve öğrencilerden bir çoğu bu talimata uymayacaklarını beyan etmeleri üzerine kapının önüne konuldular. Gecenin bir yarısında yurtlarından atılan öğrencilerin durumu kendisine bildirmeleri üzerine Ali İnci öğrencilerden bir kısmını KYK yurtlarına, bir kısmını Orman işletme Müdürlüğü misafirhanesine bir kısmını da Güreş İhtisas binasındaki yatakhanelere yerleştirdi. Bütün bu yaşananlardan sonra 2014 yerel seçimlerinde  Fetö mensupları Ali İnci’ye oy vermediler.

Yazara ikinci sorumuzu yönelterek konuyu kapatalım.

2014 seçimlerinde Ali İnci’ye cephe alan ve ( düşmanımın düşmanı benim dostumdur) anlayışı ile hareket eden örgüt temsilcileri gerek 2014, gerekse 5 yıl sonra yapılan 2019 yerel seçimlerinde hangi adayı desteklediler?