Güncel
Giriş Tarihi : 14-07-2020 16:45   Güncelleme : 14-07-2020 16:45

HENDEK’İ UNUTMADI

Antalya’da bir kapınız var…

HENDEK’İ UNUTMADI

Hain darbe girişiminden yaklaşık 5 ay sonra ilçemiz kaymakamlığına atanan ve ilçemizde 3 yıl başarılı görevlere imza atmasının yanı sıra  gerek bürokrasi gerekse ilçe halkı tarafından  sevilen Orhan Burhan, ilçede çok güzel dostlar kazandı. İlçemiz ile alakasını hiç kesmeyen ve ilçemizden Antalya Muratpaşa kaymakamlığına atanmıştı. Burhan, ayrılırken yaptığı veda konuşmasında; “ unutmayınız ki Antalya’da bir kapınız var” sözü ile gönüllerdeki yerini almıştı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünde ilçemize gelen ve ilçemizde Hendek Kaymakamlığı tarafından icra edilen 15 Temmuz Demokrasi Etkinliklerine de katıldı. Kaymakam Burhan, ziyaretlerinde Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan’ı da makamında ziyaret ederek hasret giderdiler.

Orhan Burhan KİMDİR?

 13.03.1978 tarihinde Bursa İnegöl'de doğan Orhan Burhan,. İlk ve ortaokul öğrenimini İnegöl'de, lise öğrenimini Isparta Gönen Anadolu Öğretmen Lisesinde yaptıktan sonra, kazandığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yapan BURHAN, bir süre Şekerbank T.A.Ş' de çalıştı. 2000 yılı mayıs ayında Bilecik kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Burdur Ağlasun Kaymakamı, Kars Digor Kaymakamı, Isparta Gelendost Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi AÖF Adalet Bölümü mezunu da olan Kaymakam Orhan BURHAN, Süleyman Demirel Üniversitesinde kamu yönetimi alanında doktorasını tamamladı.