Güncel
Giriş Tarihi : 08-07-2020 10:37   Güncelleme : 08-07-2020 10:37

FABRİKA SAHİBİ BABA SERBEST OĞLU TUTUKLU

3 Temmuz Cuma günü saat 11.15 sularında meydana gelen patlamada 7 vatandaşımız hayatını kaybetti. Patlama sonrası bölgeye gelen Sağlık,İçişleri ve çalışma bakanları çalışmaları yakından takip ettiler. Yaralı vatandaşları hastanelerde ziyaret eden bakanlar, devletimizin büyük olduğunun altını çizerek hiç bir vatandaşımızın mağduriyet yaşamayacağını söylediler.

FABRİKA SAHİBİ BABA SERBEST OĞLU TUTUKLU

Yaşar Coşkun tutuklandı, babası serbest

   Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından iki fabrika sahibi göz altına alındı.Buradaki işlemleri tamamlanan iki şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Baba Ali Rıza Ergenç Coşkun adli kontrol talebiyle serbest bırakılırken,Yaşar Coşkun ise tutuklandı.

   Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında  Cuma günü meydana gelen Havai Fişek Fabrikasında meydana gelen  patlamada  7 kişi hayatını kaybetmiş çok sayıda işçi yaralanmıştı.   

   Patlamanın ardından ise  başlatılan soruşturma kapsamında sorumlu müdür H.A.V., ustabaşı E.Ö., ustabaşı A.A. ile iş güvenliği uzmanı A.B. gözaltına alınmış, dün akşam  çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı.

   Son edinilen bilgiye göre fabrikanın iki sahibi Ali Rıza Ergenç Coşkun ve Yaşar Coşkun  savcılık talimatı ile gözaltına alındı. Fabrika sahiplerinin işlemlerinin ardından ifadeleri alındı. Buradaki işlemleri tamamlanan iki şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

   Şüpheliler Baba Ali Rıza Ergenç Coşkun adli kontrol talebiyle, oğlu Yaşar Coşkun ise tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.  

   Baba Ali Rıza Ergenç Coşkun adli kontrolle sebest bırakılırken, Yaşar Coşkun çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.