Asayiş
Giriş Tarihi : 03-07-2020 13:26   Güncelleme : 03-07-2020 17:08

HAVAYİ FİŞEK FABRİKASI BİR KEZ DAHA PATLADI

PATLAMA BÖLGESİ ADETA CEHENNEM YERİ,PATLAMALAR DEVAM EDİYOR Teyide muhtaç olsa da patlama dolayısı ile çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği iddia ediliyor. Hendek Yukarıçalıca mahallesinde bulunan Coşkunlar Havayi Fişek fabrikasında patlama Sakarya merkezden duyuldu. İki kez peş peşe patlama sesinin duyulmasının ardından Sakarya haklı işyerlerinden sokaklara döküldü.

HAVAYİ FİŞEK FABRİKASI BİR KEZ DAHA PATLADI

HASTANE ANA BABA GÜNÜ. YAKINLARI İYİ HABERLER BEKLİYOR

Patlama  yaklaşık olarak saat 11.15 sularında oldu. Fabrikanın bulunduğu alanda patlama sonrası gökyüzünü önce beyaz sonra siyah dumanlar kapladı.  Patlamanın  hemen akabinden fabrika bölgesine giden  fabrikadaki çalışanların yakınları gözyaşları içinde gelecek iyi haberleri bekliyorlar.

DEVLET OLAY YERİNDE. BÖLGEDE ENDÜSTRİYEL GAZ SEVİYESİ  ÜST SAFHADA

Jandarma, Afad, 112 acil ve arama kurtarma ekipleri  patlama bölgesinde zor şartlarda görev ifa ederlerken  yoğun araç trafiğinin yaşanıyor olması  görevlilerin çalışmalarını büyük ölçüde aksatıyor.  Fabrikada yangın devam ederken patlamalar devam ediyor.  Kızılay başkanı tarafından  patlama alanında  endüstriyel gaz  yükselmesi olduğu vatandaşların patlama yerinden uzaklaşmaları duyurusunda bulundu.

HENDEK HASTANESİNE GETİRİLEN YAKLAŞIK 25 YARALI İÇİNDE  EKS YOK

Patlamada yaralanan vatandaşların bir kısmı Hendek Devlet Hastanesine taşınırken bazı yaralılarında çevre ilçe ve merkez hastanelerine taşınıyorlar. Ambulansların peş peşe gidip geldikleri Hendek Devlet Hastanesine  özel araçlarla da yaralı getirildikleri görüldü. Hendek Devlet Hastanesine getirilen yaralılarda (X) olmadığı yaralıların bir çoğunun ayakta tedavileri edildi. Yaşanan yoğunluğa rağmen Hendek Devlet Hastanesinde tüm yaralıların tedavilerinin yapıldığı, bir aksaklık yaşanmamamsı sevindirici.

HİÇ KİMSE KONUŞMUYOR!

Mikrofon uzattığımız  ne fabrika işçileri ne de işçi yakınları konuşmamaları oldukça dikkat çekti.  Edindiğimiz duyumlara göre Başta Sağlık Bakanı olmak üzere, İçişleri Bakanının da patlama mahalline geleceği öğrenildi.

HEMEN HEMEN HER 3-5 YILDA BİR PATLAMA YAŞANIYOR

Bahse konu olan Coşkunlar Havayi Fişek fabrikasında hemen hemen her 3-5 yılda aynı dönemlerde bu tür patlamaların olması alınan güvenlik tedbirlerinde aksaklık olabilir mi? Sorusunu akıllara getiriyor.

NOT: Patlama bölgesinin videolarını Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirisniz.