Siyaset
Giriş Tarihi : 29-06-2020 08:30   Güncelleme : 29-06-2020 08:35

İyi parti kongresinde gözler Mercan’ı aradı

Millet ittifakının büyük ortağı İYİ parti Hendek ilçe teşkilatı ikinci ilçe kongresini yaptı. Kongrede Millet İttifakı’nın ( İYİ PARTİ) kanadının Hendek Belediye Başkanı Ahmet Mercan’ın olmaması dikkat çekti.

İyi parti kongresinde gözler Mercan’ı aradı

Hendek İYİ Parti ilçe kongresi Hendek Belediyesi Atatürk Parkında bulunan nikah toplantı salonunda yapıldı. Tek adayla gidilen kongrede mevcut başkan Fatih Bayındır katılımcı üyelerin oylarını alarak güven tazeledi. Kongreye Millet İttifakı ortağı CHP ilçe Başkanı Nihat Bayraktar ve siyaset arenasına yeni adını yazdıran Gelecek Partisi ilçe başkanı Musa Akıcı’da katıldı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Kongrede bir konuşma yapan ilçe başknı Bayındır; “ yaşadığımız pandemi süreci dolayısı ile kongremizi kısa tutacağız. Daha kalabalık olabilirdik ancak şartlar gereği fazla katılımın olmasını bizler istemedik. Buna rağmen sizlerin kongremize yoğun ilgi göstermeniz, sizlerin bu arzu ve istekleriniz  bizlere cesaret verdi gurur verdi. Sizlere layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız, Çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

BİZ KİMSEYİ GIYABINDA ÜYE YAPMIYORUZ

İkinci olarak kürsüye gelen İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’da yaptığı konuşmasında; “iki bin üye ile başladığımız bu sürçde üye sayımızı 6 binlere çıkarttık. Üyelerimiz ıslak imzalı üyeler” diyerek AK Partiye yüklendi. Kılıçaslan; “biz AK Parti gibi vatandaşların nüfus cüzdanlarını alıp, TC numaralarını bulup herkesi gıyabında üye yapmıyoruz.” Suçlamasında bulundu.

Son olarak kürsüye gelen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’da yaptığı konuşmasında;

Dikbayır; “ sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Bize parti kuramazsınız dediler kurduk, başaramazsınız dediler başardık. Bizler sizlere bir söz vermiştik. Başınızı öne eğdirmeyeceğiz. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.

DİKBAYIR MÜJDELER VERDİ

-“Yolumuz iktidar yolu. Hedefimiz iktidar olmak. Biz iktidara geldiğimizde ülkemizde Üniversite’de dahil olmak üzere eğitimi ücretsiz yapacağız”

-“ Biz iktidara geldiğimizde Ziiraat bankasının medya patronlaraına değil asli görevi olan Türk çiftçisine kredi vermesini sağlayacağız”

-“Biz iktidara geldiğimizde Halk Bankası’nın kredi musluklarının 5 müteahhide değil bu ülkenin esnafına , kobisine, sanayicisine açtıracağız”

Konuşmaların sona ermesinin ardından seçimlere geçildi ve tek adayla girilen kongrede mevcut başkan Fatih Bayındır kongre üyelerinin oylarıyla tekrar başkan seçildi.