Güncel
Giriş Tarihi : 26-06-2020 12:13   Güncelleme : 29-06-2020 07:57

CÖMERT PARKINDA KONUŞULANLAR KİMLERİ İŞARET EDİYOR?

Hendek Belediye Başkanı Hendekli basın mensupları ile bir araya geldiği ve Hendek’i masaya yatırdığı toplantıda ifade edilenler , isim açıklanmaksızın yapılan suçlamalar karşı açıklamaya muhtaç konular.

CÖMERT PARKINDA KONUŞULANLAR KİMLERİ İŞARET EDİYOR?

BEN BU İŞLERE GİRMEYECEĞİM!

Başkanın  söylediği iddia edilen; “ ben istesem soyadımız yazarak Babaoğlu Beton firmasını kurar, belediye başkanlığının gücünü kullanarak beton satarım! Geçmişte olmadı mı bu işler? Ben bu tür işlere girmeyeceğim!!! Belediye imkanlarını vatandaşların yararına kullanacağım!” suçlamaları yenilir yutulur bir iddia olmaktan çok uzak. Muhataplarının, bu suçlamasına cevap vermesi kaçınılmaz.

HEM ÖVECEKSİN HEM DÖVECEKSİN!

Yazılanlara bakacak olursan toplantıda başkanın söylemleri oldukça çelişkili. Bir yandan geçmiş belediye başkanlarının yaptıkları çalışmalarla ilçenin ufkunu açtıklarını, Hendek’in siyasette sanayide,sporda ve ticarette onların hizmetleri sayesinde Hendek’in bölgesinde rol model olduğunu söyleyeceksin öte yandan üstü kapalı geçmiş bazı belediye başkanlarının ilçenin imkanlarını kendi ikballeri için kullandıklarını iddia edeceksin…

SUÇLAMALARINIZIN ODAĞINDA KİM YA DA KİMLER VAR?

Diğer yandan Hendek üzerine yapılan konuşmada Hendek’e karşı çekememezlik, yükselişi engellemeye yönelik çalışmaların olduğundan dem vuracaksın ama ne gariptirki bu söylemlerin hepsi bel altı olacak. Yönetici konumunda bulunan ve binlerce Hendek’li tarafından ilçenin yönetiminin emanet edildiği kurumun başında olan bir kişinin torba yasa misali hedef belirtmeksizin yaptığı suçlamalar kimi işaret ediyor?

AYNALAR YALAN SÖYLEMEZ!

Herkese eşit mesafede olduğunu söyleyenler önce aynaya bakmalıdırlar. Algıya yönelik açıklamalar ve suçlamalar size kısa vadede bir şeyler kazandırabilir ama unutulmamamalıdır ki uzun vadede kaybeden Hendek olacaktır.

SORULMASI GEREKEN SORULAR NİÇİN SORULMADI? 3 BLOK HAYALİ Mİ?

Kemaliye Kentsel Dönüşüm alanındaki çalışmaların hayali olduğu iddia edilen toplantıda nedense bir basın mensubunun çıkıpda ; “ sayın başkan iddianıza göre bu projenin hayal olduğunu ifade ediyorsunuz. Bölgede yapılan 3 toplu konut hayali mi? Buralarda oturanlar hayali mi? Deyiminizle hayali ise ve ilçe halkı kandırılmış ise şehrül emin olarak bu projeyi yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundunuz mu?” diye niçin sorma gereği duyulmadı?

MAKET YAPMAK HUKUKSAL BOYUT MU KAZANDIRIYOR?

Projenin maketinin yapılmış olması projeyi hayalin dışına mı taşıyacaktı? Yani yapılanları hukuki boyutta temize mi çıkartmış olacaktı?

İNCİ VE PÜSKÜLLÜ SESSİZ Mİ KALACAKLAR?

Aynı toplantıda geçmişe yönelik eleştirilerde bulunan ilçenin şehrül emini olan başkan 1 yılda yaptıkları hizmetlerin geçmiş 5 yılda yapılanlardan fazla olduğunu iddia etmesi karşısında bu konunun da muhatabı kamuoyuna bir açıklama yapmalı doğruları ve yanlışları halkımızla paylaşmalıdır.

BELEDİYE İMKANLARI BİRİLERİNE PEŞKEŞ Mİ ÇEKİLDİ?

“Benim etrafında bu işleri yapan onlarca insan var.Ama ben yaptırmıyorum.Belediye inmkanlarını vatandaş için kullanılacaktır” suçlaması adları açıklanmasa da sizden önce o kultukta oturanları zan altında bıraktığının farkında mısınız? Geçmişte böyle şeyler oldu diyerek yaşananları manüple edeceğinize, topluma nifak tohumları ekeceğinize  hukuk süreci niçin başlatmadınız?