Güncel
Giriş Tarihi : 23-06-2020 11:06   Güncelleme : 24-06-2020 08:45

ÜST GEÇİT ASANSÖRÜ AYLARDIR ATIL DURUMDA NE ZAMAN YAPILACAK?

Altının kıymetini sarraf bilir… 2012 yılı dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci tarafından hizmete sokulan Yeşiller Üst Geçidi asansörünün bugün atıl vaziyette olması engelli vatandaşlarımızın kabusu oldu, olmaya devam ediyor. Ne kadar empati yaparsak yapalım mutlaka bir tarafımız eksik kalacaktır. Bu eksikliği gidermek eksik tarafımızı tamamlayacaktır…

ÜST GEÇİT ASANSÖRÜ  AYLARDIR ATIL DURUMDA NE ZAMAN YAPILACAK?

“Her birey birer engelli adayıdır” düsturu ile hareket eden Hendek Belediye başkanı Ali İnci, dönemin 1. Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Kahraman’ın katılımları ile hizmete açılmıştı.  Bugün  geldiğimiz noktada ne yazık ki bu eser devre dışı durumda.

TÖRENLE AÇILMIŞTI

Asansörün açılış kurdelası Karayolları 1. Bölge müdürü Mehmet Kahraman, Hendek kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye başkanı Ali İnci üçlüsü hayırlı olsun temennisi ile birlikte kesilip hizmete sokulmuştu.

ENGELLİLERİN HAMİSİ  ESNAFLAR

Üst geçidin hemen yanıbaşında bulunan esnaflar ve ticari taksi esnafları yaşananların en bariz şahitleri. Edindiğimiz bilgilere göre D-100 karayolunun karşısına geçmek isteyen engelli bireyler başta olmak üzere, merdiven çıkmakta zorlanan yaşlılarımız, 1-2 çocuklu annelerin çocuk arabalarıyla karşıya geçmek isteyen annelere çevre esnafı yardımcı oluyorlar.

YILIN BİR AYI ÇALIŞIYOR 11 AY ARIZALI

Bölge esnafı, asansörün yaklaşık 4 aydır çalışmaz durumda olduğunu önemle ifade ettiler. Hemen hemen her gün 5-10 vatandaşı  köprü zerinden karşıya geçirmek zorunda kalan esnafların ifadelerine göre; “ güzel bir eser ancak çalışmıyor, atıl durumda. Genel olarak yılın bir ayı çalışmakta diğer 11 ay atıl vaziyette. Yetkililer bu konuya el atmalı vatandaşlarımızın mağduriyeti son bulmalı” diyerek yaşananlara ışık tuttular.

BABAOĞLU; ÇÖZÜMÜ BİLİYORUZ! DEMİŞTİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda toplumsal farkındalığın arttığı ve engellilerin sorunsuz bir kentte yaşamasını arzu ettiklerini söyledi.

ENGELLİLER, YAŞLILAR, ÇOCUKLU ANNELER ÇÖZÜM BEKLİYOR

Başkan Babaoğlu ayrıca bu özel günün herkesin birbiriyle sosyal empati kurmasına vesile olmasını diledi. Sadece 3 Aralıkta değil her zaman engelli bireylerin yanında olduklarını anlatan Başkan Babaoğlu, “Engeli vatandaşlarımızın kent yaşamında ve sosyal hayatta yaşadığı zorlukları çok iyi biliyor, çözüm için gayret ediyoruz. Yılın 365 günü engelli kardeşlerimizin sorunlarını ve sıkıntılarını çözmek, onları mutlu etmek ve hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yaparak kendimizi bu manada sürekli yeniliyoruz” dedi.

SORUNU ÇÖZMEK İÇİN NE BEKLENİYOR?

Her söyleminde engelli vatandaşlarımızın yaşadıklarını bildiğini, onların hayatını kolaylaştırmak adına  çalışmaları sürekli yenilediklerini ifade eden başkana  üst geçir asansörünü hatırlatıyor, kendisinden sorunun çözümünü bekliyoruz.