Güncel
Giriş Tarihi : 19-06-2020 16:53   Güncelleme : 20-06-2020 09:54

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ YAZILI TOTEM TABELASI BUGÜN YERİNE TAKILDI

2015 yılında makam odasında teröristler tarafından şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi ilçemizde Hükümet Konağı önündeki caddeye verilmek sureti ile ölümsüzleşmişti.Tabela yerinden sökülmüş yaklaşık 3 aydır yerine konulmamasını dün haberleştirmiştik. Dün haberini yapıp kimin söktüğünü,neden söktüğünü, ne zaman yerine konulacağını sormuştuk. Cevap bugün geldi. Tabela bugün yerine takıldı.

ŞEHİT SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ  YAZILI TOTEM TABELASI BUGÜN YERİNE TAKILDI

HENDEK BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR EDERİZ

Hendek Cumhuriyet Savcılığından yapılan açıklamada; “ 31 Mart 2015 tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında çalıştığı esnada menfur bir terör saldırısı neticesinde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın  Hendek Belediye Başkanlığı Meclis kararı ile 2016 yılında, şehadetinin yıl dönümünde Hendek adliyesi önünde bulunan caddeye Şehit Mehmet Selim Kiraz caddesi isminin verilmesi sonucunda cadde üzerine konulan tabelanın geçen zaman zarfında hava şartları sebebi ile yıpranması sonucu  Hendek Belediye Başkanlığınca yeni tabela yaptırılmıştır.

Yapılan yeni tabelaya ilişkin  olarak adalete saygı, vatana sevgi ve şehide vefa  ve minnet duyguları ile hareket eden Hendek Belediye Başkanlığına  Türkiye Cumhuriyeti Adalet Teşkilatı  ve merhumun ailesi adına teşekkür ederiz”  denildi.