Güncel
Giriş Tarihi : 18-06-2020 18:06   Güncelleme : 19-06-2020 16:57

İLÇE MERKEZİ VENEDİK’E DÖNERKEN ÇAMLICA MAHALLESİNDE VATANDAŞLAR EVLERDE MAHSUR KALDILAR

İlçemiz Kemaliye mahallesi Şehit Ali Gaffar Okkan bulvarı üzerinde Balkon Cafe yanında bulunan alan, yağan her yağışta yağmur suyu ile dolmakta, alt yapının yetersizliği nedeni ile araçların geçişi imkansız hale gelmekte. Yıllardır aynı görüntülere sahne olan bölgede hiçbir çalışma yapılmaması oldukça düşündürücü.

İLÇE MERKEZİ VENEDİK’E DÖNERKEN ÇAMLICA MAHALLESİNDE VATANDAŞLAR EVLERDE MAHSUR KALDILAR

İLÇE MERKEZİ VENEDİĞE DÖNDÜ!

İlçe merkezi de farklı değil.  Yüzeysel suların gider kapaklarının yer yer asfalt ve kaldırım çalışmaları sonrasında kapatılması, var olanların zamanında temizlenmemesi ilçe merkezini göle çevirmekte bazı işyerlerini basmakta, zaten işleri kesat olan esnafları bezdirdi.

ÇAMLICA’ DA VATANDAŞLAR EVLERİNDE MAHSUR KALDILAR

Öğlen saatlerinde başlayan ve yaklaşık 15 dakika süren aşırı yağış sonrası  bu kez sadece ilçe merkezi değil  ilçemiz Çamlıca mahallesinde  derelerin taşması sonucu ulaşım yolu trafik akışına kesildi. Bazı evlerde su baskınları yaşanırken evlerinde mahsur kalan vatandaşlar kolu komşunun yardımlarıyla  kurtarıldılar.

MADDİ HASAR

Kısa süreli yağan yağış sonrasında Çakallık mahallesi üstünde bulunan Çamlıca yol güzergahı  Gökçekoğlu bayırı dağdan gelen sular nedeni ile taş ve toprak örtüsüyle örtüldü  araç trafiğinde aksamalar yaşandı. Belediye ekipleri ve SASKİ personeli  taşkın mahallinde çalışmalara başladılar. Evlerin sular altında kalması nedeniyle bir çok ev ile birlikte fındık tarlaları ve ekili alanda  maddi  hasarlar oluştu.

NOT: ÇAMLICADAKİ VE İLÇE MERLKEZİMİZDE YAŞANANLARIN VİDEOSUNU fACEBOOK ÜZERİNDEN AHMET ÇİLECİ YA DA HENDEK ŞAFAK ADRESİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.