Güncel
Giriş Tarihi : 18-06-2020 16:54   Güncelleme : 19-06-2020 16:59

CADDE TABELASINDAN 3 AYDIR SES YOK

2015 yılında makam odasında teröristler tarafından şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi ilçemizde Hükümet Konağı önündeki caddeye verilmek sureti ile ölümsüzleşmişti.

CADDE TABELASINDAN 3 AYDIR SES YOK

AÇILIŞ TÖRENİ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞMİŞTİ

Hendek Adliyesi'nin önünde gerçekleşen törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Sakarya İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar. Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selşim Kiraz'ın geçtiğimiz yıl 31 Mart tarihinde şehit edildiğini, acılarının tarifsiz olduğunu belirterek, "Bu menfur terör saldırısını düzenleyen, vicdanları ve akılları kirli ellerin asla başaramayacağı şey; böylesi alçakça saldırılar ile bu güzel vatanın evlatlarını, adalet fedailerini yıldırmaktır. Bilinmelidir ki bir parmak ucu kadar dahi geri adım atmayacağız. Millet olarak bu güne kadar şanlı tarihimizde nice bedellerin ödendiğini unutan bu kirli eller, her daim karşılarında vatan, millet ve bayrak sevdalısı, adalet kahramanlarını ve vatan evlatlarını bulacaklardır" dedi.

BELEDİYE MECLİS KARARI İLE VERİLMİŞTİ

Caddeye şehit savcının isminin verilmesi nedeniyle teşekkür eden Adem Aydemir, "Hendek Adalet Sarayı yerleşkesinin de üzerinde bulunduğu cadde isminin 'Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Caddesi' olarak değiştirilmesi yönündeki belediye meclisi kararının, siyasi görüş ayrımı yapılmaksızın oy birliği ile alınmış olması, Hendekli ve Sakarya'lı vatan evlatlarının adalete saygı, vatana sevgi ve şehide vefa ve minnet duygularının tüm dünyaya ilanı mahiyetinde, en güzel onur belgesidir. Hendek'li ve Sakarya'lı vatan evlatlarının bu birlikteliği, karanlığın bağrına saplanan bir oktur, kirli ellerin ve yüreklerin umutlarının sönmesidir. Başvurumuza son derece samimiyetle yaklaşarak, kararın hayata geçirilmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanımıza ve tüm meclis üyelerimize teşekkürü bir borç biliriz" diye konuştu.

NE ZAMAN YERİNE KONULACAK?

Şehit Savcımızın adının verildiği ve fotoğrafının yer aldığı   tabela yapılmıştı. Bahse konu olan  tabela yaklaşık 3  ay önce söküldü ve aradan geçen bu zaman zarfında hala yerine takılmadı.  Kim söktü, neden söktü, ne zaman yerine konulacak? Bilinmezliği merak konusu…