Güncel
Giriş Tarihi : 18-06-2020 11:14   Güncelleme : 18-06-2020 11:14

Bu kadarına da PES doğrusu!

Reklamlarla hizmet gemisi yürümüyor…Günlerden bugün, Perşembe… Saat :10.00 suları.

Bu kadarına da PES doğrusu!

ARA SOKAKTA DEĞİL İLÇE MERKEZİNDE BELEDİYENİN HEMEN ÖNÜNDE

Hendek Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda  ilçe genelinde uygulamaya koyduğu ikinci el giysi kumbaraları halktan karşılık buldu bulmaya devam ediyor. Ancak ne hazindir ki vatandaşın duyarlılığı maalesef belediyemiz yetkililerinde karşılık bulmuyor. Bulmadığını en güzel bir şekilde anlatan bu fotoğraf bugün saat 10.00 sularında çekildi.

PROJE GÜZEL UYGULAMA YANLIŞ

İkinci el kumbaralarda biriken ikinci el eşyaların yetkililerce alınarak yıkanması ve ütülenmesinin ardından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilerek hem eskiyen elbiselerin ekonomiye kazandırılması, yıkanıp ütülenmesi, temizlenen eşyaların belediye bünyesinde onlarca boş işyeri bulunuyor olmasına rağmen  borç batağında olduğu ileri sürülen, yaptığı harcamalar karşısında vatandaşlarca (  olmayan paralar harcanıyor)  söylemlerine muhatap olan Hendek Belediyesi nin gözden ırak özel mülkiyete ait işyerinde sergileniyor olması , özel temizlik sektörüne para kazandırılmasısonrasında  ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak toplumsal dayanışmamız için çok güzel bir örnek ama maalesef bu projeyi uygulamaya koyanların vurdumduymazlığı , aymazlığı, hizmete sadece reklam amaçlı bakılyor algısı gün geçtikçe büyüyor ve tepkiye dönüşüyor.

PROJEYE UYGUN DAVRANSINLAR

Bu çirkinliği gören ilçe vatandaşları; “ hadi ara sokaklarda bulunan ikinci el eşya kumbaralarının doluluğu belki gözden kaçabilir amma belediyenin gözü önünde bulunan bir kumbaranın doluluğunun gözden kaçmış olduğuna bir anlam vermekte zorlanıyoruz” diyerek yetkilileri projeye uygun davranmaya davet ediyorlar.