Güncel
Giriş Tarihi : 16-06-2020 17:23   Güncelleme : 17-06-2020 12:21

SASKİ PARA BASIYOR!

SASKİ ÖNÜNDE FATURA KUYRUĞU Büyükşehir yasası doğrultusunda ilçe olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlandık. Dünyaya suyun pazarlandığı , bir elin parmaklarından fazla içme suyu tesislerinin bulunduğu ilçemizde ,

SASKİ PARA BASIYOR!

Koronavirüs salgını dolayısı ile sayaçların okunmadığı, erteleme süreci sonrasında ortalama üzerinden fiyatlandırılan suyumuzda meydana gelen kötü kokunun  uzun zaman geçmesine rağmen hala kamuoyunu tatmin edici bir açıklamanın yapılmaması dolayısı ile ilçe halkının hazır suya yönelmesi  ailelere büyük mağduriyet ve maliyet artışı yaşattı.

ZAMLI SU FATURALARI

Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi, sokağa çıkma yasağının kaldırılması ve ötelenen su faturalarının da yeni faturalar ile birleştirilmesi, üstüne üstlük her ay periyodik olarak zamalandığı faturalardan öğrenen vatandaşlar  şişirilmiş su faturalarını ödemek, gecikme zammına uğramamak adına SASKİ şubesi önünde fatura kuyruğundalar.

ZAMLARI KİM DURDURACAK?

Fatura ödeme kuyruğunda bulunan vatandaşlar her ay faturalara yansıtılan zamların hangi nedenle yapıldığını anlamakta zorluk çektiklerini, fatura bedellerinin karşılığının sandıkta verileceğini söylemekten imtina etmediler. 

KORONA S.O.S VERİYOR

Maske takma zorunluluğunu yerine getirdiği görülen vatandaşların sosyal mesafe kuralını unutmuş görünmeleri hayli düşündürücü.