Güncel
Giriş Tarihi : 16-06-2020 09:23   Güncelleme : 16-06-2020 17:51

35 yıllık memuriyetten bugün ayrılıyor

2 Haziran 1985 yılında girdiği İlçemiz Emniyet Müdürlüğü kadrosunda ömrünün yarısından fazlasını devlete hizmet olarak vermiş Çığ, 35 yıl hizmet vermenin ardından bugün emekliye ayrılıyor.

35 yıllık memuriyetten bugün ayrılıyor

İlçemiz Emniyet Müdürlüğünde 35 yıl önce girdiği bekçilik görevini bihakkın yapan 3 çocuk babası İlyas Çığ,’a mesai arkadaşları olan polis memurları ile sabah çayı içerken karşılaştık.

Bizi de masalarına davet eden Çığ, “ ya Ahmet kardeşim. Yıllar çok çabuk geçiyormuş. Bunu bugün daha iyi anladım. 35 yıl süren görev sürem bugün itibarı ile sona eriyor. Görev sürem boyunca kanunun bana verdiği talimatların dışına hiç çıkmadım. Alnımın akıyla girdiğim bu yüce görevimi yina alnımın akıyla bırakabilmenin hazzını ve mutluluğunun yanı sıra hüznü ve sevinci birlikte yaşıyorum. Mesai arkadaşlarıma da hayırlı görevler diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Hendek Şafak gazetesi olarak bizde değerli kardeşimiz İlyas Çığ’a emekliliğin kendisine hayırlar getirmesini temenni ediyor sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.