Güncel
Giriş Tarihi : 15-06-2020 11:11   Güncelleme : 15-06-2020 16:03

HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ TROPİKAL HAYVANLAR NEREDE?

BAKIMSIZLIK HAD SAFHADA Selman dede mesire alanında geçmiş yıllarda kurulan ve yerli hayvanlar ile bazı tropikal iklim bölgelerinde yaşayan küçük-büyük hayvanlar mevcuttu ve mesire alanına çıkan gerek yerli gerekse ilçemize misafir olarak gelen yüzlerce misafir tarafından ziyaret edilmekte, benzeri bazı büyükşehirlerde bulunup oralara gitme imkanı bulunmayan özellikle küçük çocukların hoşça vakit geçirdikleri bir alandı.

HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ TROPİKAL HAYVANLAR NEREDE?

KEÇİ, TAVUK, ÖRDEK HER YERDE VAR

Dün ziyaret ettiğimiz Selman dede mesire alanındaki hayvanat bahçesini bir kez daha ziyaret ettiğimizde  hayvanat bahçesinde üç beş tane keçi, tavuk ve ördek’ten başka bir hayvanın olmadığına, buna paralel olarak  hayvanat bahçesinde yeterli temizliklerin yapılmadığı, ağır kokunun varlığı , (orayı gezen insanlara adeta buraya gelmeyin) dercesine bakımsızlıktan harap durumda olduğunu gördük.

TROPİKAL HAYVANLAR NEREDE?

Bizim gibi mesire alanında bulunan yüzlerce misafir vatandaşlar da benzer şikayetlerde ve sitemlerde bulunarak; “ burada hem sayısal olarak hem de çeşitlilik olarak çok sayıda hayvanlar mevcuttu. Bugün bunların olmadığını görüyoruz. Bu hayvanlar nerede?” sorusuna cevap arıyorlar.