Siyaset
Giriş Tarihi : 13-06-2020 20:21   Güncelleme : 15-06-2020 16:01

KORKUYORLAR!

Gelecek Partisi Ankara Merkez Yürütme Kurulu kurucu üyesi Nuray Sağıroğlu, Hendek Gelecek Partisi İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Yeni yönetimle tanışan Sağıroğlu’nun tanışma merasiminde duygulu anlar yaşandı.

KORKUYORLAR!

SAMİMİ OLALIM SİZİ DİNLEMEKTEN ZEVK ALIRIM

Hendek İlçe Başkanı Musa Akıcı’nın  hoşgeldiniz sözleriyle başlayan konuşması yönetim kurulu üyelerini tanıştırması ile son bulmasının ardından söz alan Sağıroğlu, konuşmasına  “ biz bir aileyiz. Samimi olalım sizlerde lütfen çok rahat olun. Hiçbir şeyden çekinmeyim sitem, istek ve şikayetlerinizi samimiyetle dile getirin sizi dinlemekten memnun olurum” diyerek sözü katılımcılara verdi. Parti yönetimi ve partiya katılan katılımcılarla tanıştı.

SAKARYA’LIYIM

 Sağıroğlu kendisinin Sakarya’lı olduğunu, Sapanca’da ikamet ettiğini, parti, yönetim kurulu ve partinin kurucular kurulu üyesi, ve evli olduğunu belirtti. Sakraya’da uzun yıllar AK Parti il başkan yardımcılığı görevinde bulunduğunu belirterek 2016 yılında Sakarya’dan milletvekili adaylığının söz konusu olduğunu ifade etti.Sağıroğlu; "  Ama 2016 yılından sonra Başbakanımızın hazin bir şekilde halkın iradesine resmen ipotek koymak sureti ile görevden aldıktan sonra bizlerde dedik ki bizim artık burada söyleyecek sözümüz yok dedik ve kendi aramızda neler yapabiliriz üzerine fikirlerimiz oluştu ve süreç içerisinde partilileştik” dedi.

İKTİDAR  İNSANLARI KUTUPLAŞTIRARAK NEMALIYOR

Tanışma faslının ardından konuşmasına tekrardan devam eden Sağıroğlu, AK partiye yüklenerek;  “insanları kutuplaştırmaktan nemalandığı bir ortamda bulunamazdık bu yüzden yollarımız ayrıldı. Ortak paydamız ülkemiz” diyen Sağıroğlu; “  istiyoruz ki ülkemiz daha müreffeh olsun, insanlar arasındaki kutuplaşmanın son bulmasını, hakça bölüşüm istiyoruz. Her bir vatandaşımız milli gelirden eşit oranda faydalansın istiyoruz. Liyakata önem verilmesini istiyoruz. Aslında tüm bu dile getirdiklerimizi hepimiz istiyoruz değil mi?” sorusu toplantıya katılanlarca alkışlarla destek buldu.

SAKARYA HER ZAMAN SİYASETE DAMGA VURMUŞTUR

Çok zor bir durumda partileşme yoluna gittiklerinin altını önemle çizen Sağıroğlu; "buraya kiminiz işinizi gücünüzü bırakıp geldiniz. Sizlerin yüzünüzdeki gülücükleri görmekten çok mutlu oldum. Bir yıl önce parmakla sayılacak kadar azdık süreç ilerledikçe ailemiz kalabalıklaştı. Sakarya eskiden beri her zaman siyasete damga vuran bir il oldu. Mevcut hükümetin fikirleri zincirlemeye çalıştığını vurgulayarak; “ gerek sosyal medayada gerek gazeteciler bazında insanlar fikirlerinden ötürü cezaevlerine konuluyor.  Bu korku iklimi bu ayrımcılık hepimizi yoruyor. Bunlardan vazgeçilmesi lazım. Herkes kendini güvende hissetmesi lazım. Yani şimdi ben bir konuda fikir beyan ediyorsam benim fiikrime sınır koymanın uğraşı var.

İNFAZ YASASI İLE GAZETECİLER TUTUKLANDI, KATİLLER SALIVERİLDİ

Gazeteciler tutuklanıyor. Öte yandan infaz yasası ile katilleri, abuk sabuk insanları sokağa saldılar. Sonuç bu mu olmalı? Bir gerçek varki bütün bunların nedeni korkuyorlar” dedi.

İKTİDAR DİP DALGADAN KORKUYOR!

"Gelecek Partisini kuruluş aşamasında çok önemsemediler, onlar ne ki yüzde 0.1 oyları var. Partimizin her geçen gün çığ gibi büyümesi karşısında  ne yapalım kaygısı ile değişik varyosyonlara giriyorlar.  Kısacası  korkuyorlar, farkediyormusunuz  seçim sistemine yeni yeni barajlar getirme çabaları var. Bunların hepsi bir korkunun eseri.  Hani dip dalga denilen bir olgu var ya bu dip dalgayı Sakarya’lılar iyi bilirler” dedi.

BİZ TÜRKİYE MOZAYİĞİYİZ

Sağıroğlu, “ farlılık bizim mozağimizdir. Farklı insanlar, farklı düşünceler , farklı renkler ülkemizin kalkınmasına insanın gelişimine katkı sunar. “ diyerek kurucular kurulunda bir Türkiye mozayiği oluşturduklarını söyleyerek sözü Aşure yemeğine getirdi. Aşurenin değişik bakliyatların, değişik meyvelerin karıştırılması ile yapıldığını, aslında düşündüğünüzde hiçbir birleriyle uyumlu olmayan yiyeceklerden oluştuğunu, ağızda her birinin ayrı ayrı tadına varıldığına dikkat çekerek partilerinin Aşure misali çok tatlı bir karışımdan oluştuğunu belirterek bu yaşananları üsten aşağıya doğru il il ilçe ilçe yaygınlaştığını söyledi.

SANDIĞA GİDEN VATANDAŞ RACONA BAKMIYOR, REALİTEYE BAKIYOR

Katılımcılara hitaben; “ burda olmanız çok kıymetli, çok zor dönemden geçiyoruz. Rızkı veren Allah. Rab’bim niyetlerimizi halis eylesin. “ diyerek teşkilatların vatandaşa yönelik çalışmalarda parti programını çok güzel anlatılmasını istedi.  Her partinin başarılı olması aldığı oy ile orantılıdır. Bu nedenle sandığa gidecek olan vatandaşın sandığa gittiğinde kendisini  aynı karenin içinde görmesi partinin başarısını getirecektir. Çünkü sandığa giden vatandaş  söyledikleri; “  racon kesmeleri, ey Avrupa, ey Amerika, dış güçler, beka şu bu…Bunları hiç umursamıyor.

BUNLARIN BEKASI ÜLKEMİZ DEĞİL KENDİLERİ

 Şunu temin edebilirim ki  bugün beka diye bağıranların hepsi  bilesinizki dertleri ülke bekası değil kişisel bekalarıdır.

BAŞKANLIK SİSTEMİ YÜRÜMEZ ÇÖZÜM PARLEMENTER SİSTEMDİR

Partisinin Tam Parlamenter Sistemden yana olduğunu özenle belirten Sağıroğlu; “ bugüngü sistem olmadı, bu sistem bile değil.  Şu bir gerçek ki bu sistemde kim başa gelirse gelsin bu sistem yürütülemez. Bir kişinin kanun üstünde kararnamelerle yönettiği bir ülke. Akşam yatıyor sabah uyandığınızda öyle kararlar çıkmış ki hayatımız çok etkilenmiş. “ diyerek sözü Belediye Başkanlığına getirdi.

SAKARYA’DA 5-6 İLÇEYİ KAZANMAMIZ MUCİZE OLMAZ

Sağıroğlu; insanların haktan, hukuktan, adaletten dolayı arayış içerisinde olduğunu ifade ederek;  Sakarya yerelinde 5-6 ilçe belediyesini kazanmayla alınabileceğini belirtti.

SİYASETTE HANIMLARIN YERİ ÇOK ÖNEMLİ

Hanımların siyasette olmasını isteyen Sağıroğlu,; “ batık durumdayız, ülke bugün gelir anlamında, hukuk anlamında, siyaset anlamında çok gerilerde kaldı. Bazen bazı kapıları erkekler açamaz kadınlar daha rahat açar bu yüzden siyasette kadınlar mutlaka olmalıdır. Beni bir kardeşiniz bir ablanız olarak kabul edin, bir sıkıntınız olursa çekinmeden arayabilirsiniz. 

Daha çok birlikte olacağız, sormak istedikleriniz sorabilirsiniz, cevabını verebilirim” diyerek Hendek’de bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek sözlerini sonlandırdı.

ESNAFI ZİYARET ETTİ MANTAR SATIN ALDI

Parti ziyaretinin ardından ilçe merkezinde esnaflarıda ziyaret eden Sağıroğlu, cami bahçesi önünde mantar satan bayanlara hayırlı işler diledi ve mantarı çok sevdiğini belirterek bir miktar mantar satın aldı. Sağıroğlu ve ekibi Hendek İlçe teşkilatı tarafından yolcu edildi.