Asayiş
Giriş Tarihi : 10-06-2020 21:12   Güncelleme : 15-06-2020 16:01

SU SONDAJ ARACI EVLERİN ARASINA DALDI 1 ÖLÜ 3 YARALI

Akşam saatlerinde Bayraktepe mahallesinden gelen kaza haberi yürekleri dağladı. Akıl almaz kazada biri çocuk 3 kişi yaralanırken 1 kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

SU SONDAJ ARACI EVLERİN ARASINA DALDI 1 ÖLÜ 3 YARALI

CAN PAZARI YAŞANDI

Hendek Bayraktepe mahallesi  Çökekler mevkiinde meydana gelen kaza, görgü şahitlerinin ifadelerine göre  su sondaj aracı  Selman dede mevkiinden  Hendek ilçe merkezine seyir halinde inerken frenlerinin patlaması ile virajı alamadı ve önce fındık tarlasına girdi yaklaşık 30 metre önündeki  müştemelatı yıktı oradan da  üç evin yan yana olduğu çukur  alana düştü.

EKİPLER OLDUKÇA ZORLANDI

Kazanın duyulması ile ana baba gününe dönen kaza yerinde polis her ne kadar güvenlik önlemi almış olsa da pandemi kuralı sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.  İtfaiye ekipleri kırıcı ve kesici aletler ile önündeki beton binaya çarparak duran aracın içinde bulunan iki kişiye ulaşmakta oldukça zorlandı. Uzun uğraşlar sonunda  kaza esnasında bahçede bulunan ismi öğrenilemeyen 12 yaşındaki küçük çocuk ve annesi kaza yapan kamyonun altında kaldı. İlk müdahalede küçük çocuğa ulaşan ekipler ambulansla çocuğu hastaneye sevk ettiler. Kaza nedeniyle fenalaşan bir bayanda  sağlık ekiplerince hastaneye sevk edildi.

EV SAHİBİ VE YAKINLARI FENALIK GEÇİRDİLER

 İlçemiz TEDAŞ müdürlüğünden emekli olduğu ifade edilen İsmail Mutlu ve yakınları  kaza sonrası yaşananları  çaresizce yaşlı gözlerle izlediler. Uzun uğraşlar sonrası sıkıştığı araçtan ismi öğrenilemeyen araç şoförü yaralı olarak ambulansla Hendek Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılırken konutta ikamet ettiği öğrenilen bayan , sağlık memurlarının damar yolu bulmaları ve  elektro cihazla nabız ölçümlerine cevap vermediği ve hayatını kaybettiği öğrenildi.

Araç içerisinde ve altında başka bir vatandaşın bulunmadığının anlaşması üzerine kaza mahalline gelen kurtarıcı araç vasıtası ile  su sondaj kamyonunu çıkardı.

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ KAZA MAHALLİNDE

Kaza mahallinde  bayramın birinci günü bisiklet kazası geçirdiği iddia edilen Hendek Belediye Başkanı ve meclis üyeleri, MHP ilçe başkanı  kaza mahalline gelerek çalışmaları yakından takip ederlerken  AK Parti İlçe Başkanı  Baykal’da gecikmeli olarak  geldiği kaza mahallinde  yetkililerden bilgi aldı. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

NOT: Kaza mahalli ve yaşananları Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.