Siyaset
Giriş Tarihi : 10-06-2020 14:41   Güncelleme : 13-06-2020 07:29

SEÇİMLERE GİRMENİN BİN BİR YOLU VAR

Gelecek Partisi: "Cinliklere izin vermeyiz" Eski başbakanlardan Davutoğlu’nun partisi Gelecek de son siyasi tartışmalardan önce teşkilatlanmaya ağırlık vermiş durumda.

SEÇİMLERE GİRMENİN BİN BİR YOLU VAR

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, DW’ye değerlendirmesinde mevcut seçim ve siyasi partiler yasasının 12 Eylül darbesi döneminde hazırlandığını ve bu nedenle değişmelerinin kendi parti programlarında da bulunduğunu söyleyerek şöyle konuşuyor:

 

Ayhan Sefer Üstün

"Çağdaş, ilerici ve barajlar ile ittifakların hiç olmadığı, milletin iradesini sandığa tam yansıtan seçim ve siyasi partiler kanunlarına ihtiyacımız var. İktidar eğer bunu yapacaksa destekleriz ama 'koltukta nasıl daha çok kalabiliriz' ya da 'maç oynanırken rakibimizi nasıl saha dışına atarız' cinlikleri yapmalarına da izin vermeyiz."

Üstün, seçime girebilmenin "binbir yolu" olduğunu belirterek, "Gelecek Partisi yapılacak ilk genel seçimlere kendi imkan ve kabiliyetleri ile girecektir. Yapılan engelleme işleri tamamen faydasızdır, bizim seçime girmemizi engelleme imkanları yoktur" diyor.

GENEL MERKEZ BİNASI AY SONUNDA AÇILIYOR

Altı ay önce kurulan Gelecek Partisi şu anda il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Üstün, en kısa sürede de partinin büyük kongresini düzenleyerek yasal şartları tamamlayacaklarını belirtiyor. Gelecek Partisi'nin genel merkez binasının resmi açılışı ise bu ay sonunda yapılacak.