Siyaset
Giriş Tarihi : 09-06-2020 12:32   Güncelleme : 09-06-2020 12:32

YÜCE’DEN BABAOĞLU’NA “İNCİTTİNİZ BENİ” SİTEMİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katılan Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “beni incittiniz” siteminde bulundu.

YÜCE’DEN BABAOĞLU’NA  “İNCİTTİNİZ BENİ” SİTEMİ

İSTİFA ALIŞKANLIK YARATTI!

Yenigün gazetesinde çıkan bir habere göre, Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katılan Babaoğlu’na Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile Babaoğlu arasında gerçekleşen diyalogda  29 Nisan akşamı Hendek  içme suyu isale hattında meydana gelen koku sonrası gelişmeler konuşuldu. Babaoğlu’na kırgın olduğunu ifade eden Yüce,  Babaoğlu’na geçirmiş olduğu kazadan dolayı üzüldüğünü belirtip  geçmiş olsun temennisinde bulunmasının ardından ; “ oysa 6 Mayıs günü AKOM’da konuyu masaya yatırıp bilgilendirme yapmıştım. Sarılıp ayrılmıştık. Sonrasında yayınlanan video beni şaşırttı. Bundan dolayı kırgınım”  siteminde bulundu. Bu söyleme karşılık veren Babaoğlu;  “Videoyu bir kez daha beraber izleyelim. Sizi kırıcı bir söylem varsa görevimden istifa ederim” cevabı verdi.  

BAŞKANLAR SATRNAÇ OYNADI! MESELE VİDEO,  SÖYLENEN SÖZLER DEĞİL

Oysa Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’nin inceldim dediği konu, suda meydana gelen kokunun ardından 6 Mayıs tarihinde  AKOM’da yapılan toplantıda konuyla ilgili bilgilendirme yapılmasına rağmen bu bilginin Hendek kamuoyundan saklanarak 9 Mayıs tarihinde Dikmen Balkaya mevkiinden Babaoğlu tarafından yapılan videolu çağrıydı. Bu video karşısında oldukça şaşıran Yüce’de 10 Mayıs tarihinde 6 Mayıs günü AKOM’da yapılan videoyu  servis etmiş bu video da ilçemizdeki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanmıştı.