Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2020 18:48   Güncelleme : 09-06-2020 08:44

SU ANALİZLERİNİ UZAY’A MI GÖNDERDİNİZ?

29 Nisan akşamı ilçemiz içme suyu isale hattında meydana gelen kötü koku ilçede şaşkınlık yaratmış, aynı gece AK Parti Hendek İlçe Başkanı H.Serdar Baykal tarafından yapılan “ suya dışarıdan müdahale var” söylemi paniğe ve korkuya neden olmuştu.

SU ANALİZLERİNİ UZAY’A MI GÖNDERDİNİZ?

VİDEO SAVAŞI!

Tüm bunlar yaşanırken 6 Mayıs günü  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından AKOM’da yapılan toplantıya katılan Hendek Belediye Başkanı  nedense burada konuşulanları yok sayarcasına 9 Mayıs akşamı Dikmen mevkiinde video gösterisi ile Büyükşehir ve Saski yetkililerinden cevap istediğini belirtmişti. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce’de 6 Mayıs günü AKOM’da yapılan toplantıda ilçemizdeki içme suyu isale hattında meydan gelen kötü koku nedeniyle yaptığı açıklamanın video filmini yayınlamış bu video ilçemizdeki bazı internet sitelerinde de yayınlanmıştı.

TAHLİLLER UZAY’A MI GÖNDERİLDİ?

O günden bu güne yaklaşık 1 ay zaman geçti. Ne hazindir ki ne adli ne de idari soruşturmanın tamamlanıp tamamlanmadığı belirsizliğini koruyor. Alınan su numunelerinin İstanbul hıfzısıhha müdürlüğüne tahlile gönderilmesinin üzerinden 1 ay zaman geçmesine rağmen hala ilçe kamuoyunun bilgilendirilmemesi oldukça dikkat çekici. Sanırsınız su analizlerini UZAY’a gönderdik!!!