Siyaset
Giriş Tarihi : 08-06-2020 17:15   Güncelleme : 09-06-2020 08:43

DAVUTOĞLU TOPA TUTTU. ANKARA’DAKİLER, PAZARCI ESNAFININ KURUŞ KURUŞ TOPLADIĞI HELAL RIZKIN KIYMETİNİ UNUTTULAR

Türk siyasi hayatına yakın zaman önce katılan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Sakarya Gelecek Parti İl Teşkilatını ziyaret etti. Davutoğlu, hükümetin bakanlarının birbirinden farklı farklı açıklamalar yapması gündemindeydi.

DAVUTOĞLU TOPA TUTTU.  ANKARA’DAKİLER, PAZARCI ESNAFININ KURUŞ KURUŞ TOPLADIĞI HELAL RIZKIN KIYMETİNİ UNUTTULAR

ÇELİŞKİLİ KARARLAR HALKI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Davutoğlu,  ülkemizde de görülen Covid-19 pandemi salgını sürecinde  yakın zaman önce yaşananlara vurgu yaparak “  Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı yok dedi.  İçişleri Bakanaı akşam sokağa çıkma yasağı ilan etti.  En sonunda da Cumhurbaşkanı bu yasağı kaldırdı. Bütün bunlar 72 saat içerisinde oldu. Bu fotoğrafı görünce insanın lahavle çekmekten başka bir şey gelmiyor elinden. Onlar rahat koltıklarında, masa başlarında bu çelişkili kararları alırken, halkın bu çelişkili kararlardan nasıl etkilendiğini görmüyorlar mı?” sorusunu yöneltti.

PAZARCI ESNAFI DERTLİ, LÜTFEN SESİMİZİ DUYURUN!

Konuşmasında devam eden Davutoğlu; “  Sakarya ziyaretimizde pazarcı esnafımızın sorunlarını dile getirmek adına söz alan bir kardeşimiz,  “ lütfen sesimizin duyulmasına yardımcı olun sayın başbakan” diyerek  feryadını  şu sözlerle ifade etti.  “Normalleşme süreci açıklamasının ardından bizler esnaflar olarak  Sağlık Bakanlığı’mızın açıklaması doğrultusunda gönül rahatlığı ile Pazar alanlarına gittik hazırlıklarımıza başladık. İlerleyen saatte İçişleri Bakanı tarafından sokağa çıkma yasağı uygulanacak  açıklaması ile karşı karşıya kaldık. Bütün emeklerimiz zayi oldu düşüncesi ile karalar bağladık ve elimizdeki malları yok pahasına çıkarmaya, kalanlarını da hayrına dağıtmaya karar verdik. Daha sonra Cumhurbaşkanımız sokağa çıkma yasağını iptal edince  elimizde kalanlarla tekrar Pazar  hazırlığına  başladık. Ancak bütün bu çelişkili kararlarla kafası karışan yerel   otoritenin tutumu yüzünden bunu da başaramadık bütün emeklerimiz  zayi oldu. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz” dediğini belirtti.

PAZARCI ESNAFI YOKLUĞA VE YOKSULLUĞA MAHKUM EDİLDİ

Konuşmasını sürdüren pazarcı esnafımızın sözcüsü; “  Sakarya Sebzeciler Odası Başkanımız  Muzaffer Kabacan , pandemi süresince Sakarya genelindeki neredeyse bütün pazarların kapalı kaldığını  bu çelişkili kararlar sebebi ile de Serdivan’daki SOSYETE ve CUMARTESİ pazarı, Korucuk, Karaman, Güneşler, Tepekum pazarları ve en önemlisi de üretici pazarı olan KÖYLÜ PAZARI açılmadı ve pazarcı esnafı yokluğa ve yoksulluğa mahkum edildiğini” söyledi.  

BİZ SİZİN SÖZCÜNÜZ OLARAK YOLA ÇIKTIK

Davutoğlu bu söylemler karşısında şu sözlerle karşılık verdi. Davutoğlu; “ her şeyden önce pazarcı esnafımız da  diğer süreç mağdurları da bilsinler ki  Gelecek Partisi olarak onların  sözcüsü olarak yola çıktık.  Varoluş gerekçemiz budur ve bu gerekçenin gereğini yapacağız” dedi.  Davutoğlu; çünkü biliyoruz ki Ankara’da onların duyacağı kulaklar mühürlenmiştir,  en küçük hesaplarda milyarları konuşmaya alışmış insanlar pazarcı esnafının kuruş kuruş topladığı helal rızkın kıymetini unuttular” diyerek yüklendi.