Güncel
Giriş Tarihi : 06-06-2020 12:51   Güncelleme : 06-06-2020 17:05

BİZİM TURGUT OLMAK MI, BİZİM TURGUT KALMAK MI?

Bayramın birinci günü üzücü bir kaza yaparak yaralanan Hendek Belediye Başkanı yapılan ilk tetkik ve kontrollerin ardından evinde istirahate çekildi.

BİZİM TURGUT OLMAK MI, BİZİM TURGUT KALMAK MI?

EVLERE ŞENLİK AÇIKLAMA!!!

Kaza, beklenmeyen, tahmin edilemeyen bir gelişmenin adıdır. Hepimizin başına gelebilir.  Kaza yapan şahıs bir kurumun başında ve onunda  kamuoyunu doğru bilgilendirecek bir müdürlük gibi bir birimi varsa en doğrusu kamuoyunu aydınlatıcı, bilgi karmaşasını aydınlatacak, kafalardaki oluşabilecek soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir açıklama yapması beklenir. Ne hazindir ki 85.000 nüfuslu Hendek ilçemiz insanının BİZİM TURGUT  ünvanına  kavuşan Belediye Başkanının basın müdürlüğünden kamuoyuna öyle bir açıklama yapıldı ki EVLERE ŞENLİK…

Doğal yaşam ile örtüşmeyen bir tarzda yapılan açıklama dedikoduları sonlandıracağı yerde aslı astarı olmayan dedikodulara  sebebiyet verdi.

GÜVEN NEDİR BİLİR MİSİNİZ?

   Güven, sadakattir, inançtır, yazılı olmayan bir akid’dir.  Güven’in kokusu yoktur alamazsınız, tadı yoktur tadamazsınız, sesi yoktur duyamazsınız ama hissedersiniz.

   Güven bağ’dan doğar ve  her zaman o bağa hayat verir.  (aile bağı, arkadaşlık-dostluk bağı, toplumsal bağ vs)  Güven çok zor kazanılan ama çok kolay kaybedilen bir olgudur.  İşte bu hissi kaybettiğinizde o güveni bir daha asla eskisi gibi tesis edemezsiniz. Bundan böyle her yaptığınızın altında bir şeyler aranılır, sorgulanır, bundan dolayı da yıpranırsınız.

GÜVEN İNKİTA’YA UĞRADI

   Diyeceğim odur ki  yıpranma çok önceden başlamıştır ancak bu kaza haberi ile su yüzüne çıkmıştır. Yaşadığımız bu olay sonrası güven hissi inkitaya uğramıştır. MHP Camiası bu yalanı savunmak zorunda bırakıldı.MHP eleştiri oklarının hedefi yapılmıştır. Bu güveni tekrardan tesis etmek konunun muhataplarına düşer. Şimdi şu soru cevap arıyor…

BİZİM TURGUT OLMAK MI, BİZİM TURGUT  OLARAK KALMAK MI?

Tercih sizin…